Dolar 19,0258
Euro 20,5349
Altın 1.200,74
BİST 4.953,71
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 16°C

Bingöl Üniversitesi 16 Öğretim Görevlisi ve 5 Araştırma Görevlisi Alım İlanı

Bingöl Üniversitesi 16 Öğretim Görevlisi ve 5 Araştırma Görevlisi Alım İlanı
2 Aralık 2021 10:29 pm
116

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi hükümleri uyarınca personel alınacaktır.

ÖNCELİKLİ ALAN ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROLARI

İLAN
NO
BİRİM
BÖLÜM ABD/PROGRAM
KADRO
ADEDİ
DERECE UNVAN ALES YDS VEYA
EŞDEĞERİ
ÖZEL ŞARTLAR
21035 Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Odyoloji 1 5 Araştırma
Görevlisi
70 50 Odyoloji Bölümü lisans mezunu olup Dil ve Konuşma Terapisi alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
21036 Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji
Uygulamalı Psikoloji
1 5 Araştırma
Görevlisi
70 50 Psikoloji Bölümü lisans mezunu olup Psikoloji anabilim dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
21037 Diş Hekimliği
Temel Bilimler Temel Bilimler
1 5 Araştırma
Görevlisi
70 50 Anatomi (tıp) anabilim dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
21038 Mühendislik-Mimarlık Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Yazılımı 1 5 Araştırma
Görevlisi
70 50 Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup Yazılım Mühendisliği anabilim dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
21039 Mühendislik-Mimarlık Mimarlık
Mimarlık Tarihi
1 5 Araştırma
Görevlisi
70 50 Mimarlık Bölümü lisans mezunu olup Mimarlık alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

DİĞER ÖĞRETİM ELEMANI KADROLARI

İLAN
NO
BİRİM
BÖLÜM ABD/PROGRAM
KADRO
ADEDİ
DERECE UNVAN ALES YDS VEYA
EŞDEĞERİ
ÖZEL ŞARTLAR
21040 Veteriner Fakültesi Klinik Bilimler
Veterinerlik İç Hastalıkları
1 5 Araştırma
Görevlisi
70 50 Veteriner Fakültesi mezunu olup Veterinerlik İç Hastalıkları anabilim dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
21041 Veteriner Fakültesi
Klinik Bilimler Veterinerlik Cerrahisi
1 5 Araştırma
Görevlisi
70 50 Veteriner Fakültesi mezunu olup Veterinerlik Cerrahisi anabilim dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
21042 Veteriner Fakültesi Temel Bilimler Veterinerlik Biyokimyası 1 5 Araştırma
Görevlisi
70 50 Veterinerlik Biyokimyası anabilim dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
21043 Fen-Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları
Zaza Dili ve Edebiyatı
1 7 Araştırma
Görevlisi
70 50 Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü lisans mezunu olup Zaza Dili ve Edebiyatı anabilim dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
21044 Fen-Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları
Kürt Dili ve Edebiyatı
1 7 Araştırma
Görevlisi
70 50 Kürt Dili ve Edebiyatı Bölümü lisans mezunu olup Kürt Dili ve Edebiyatı anabilim dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
21045 Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı İngiliz Kültürü ve
Edebiyatı
1 7 Araştırma
Görevlisi
70 50 İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngilizce Öğretmenliği veya İngilizce Mütercim ve Tercümanlık veya İngiliz Dil Bilimi Bölümü Lisans mezunu olup bu alanlarda tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
21046 Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Beden Eğitimi ve Spor 1 7 Araştırma
Görevlisi
70 50 Beden Eğitimi ve Spor veya Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü mezunu olup Beden Eğitimi ve Spor anabilim dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
21047 Sağlık Hizmetleri MYO Terapi ve Rehabilitasyon Engelli Bakımı ve
Rehabilitasyon
1 3 Öğretim
Görevlisi
70 Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü lisans mezunu olup Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik anabilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
21048 Sağlık Hizmetleri MYO Terapi ve Rehabilitasyon Engelli Bakımı ve
Rehabilitasyon
1 3 Öğretim
Görevlisi
70 Özel Eğitim Öğretmenliği veya Sosyal Hizmet Bölümü lisans mezunu olup Özel Eğitim veya Sosyal Hizmet alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
21049 Sağlık Hizmetleri MYO Terapi ve Rehabilitasyon Engelli Bakımı ve
Rehabilitasyon
1 3 Öğretim
Görevlisi
70 Ortez-Protez veya Hemşirelik Bölümü lisans mezunu olup Ortez-Protez veya Hemşirelik alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
21050 Sağlık Hizmetleri MYO Sağlık Bakım Hizmetleri
Evde Hasta Bakımı
3 3 Öğretim
Görevlisi
70 Hemşirelik Bölümü lisans mezunu olup Hemşirelik alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
21051 Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler
Çevre Sağlığı
1 5 Öğretim
Görevlisi
70 Çevre Mühendisliği Bölümü lisans ve Çevre Mühendisliği tezli yüksek lisans mezunu olup yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
21052 Bingöl Teknik Bilimler MYO
Tasarım
Grafik Tasarım
1 6 Öğretim
Görevlisi
70 Grafik, Grafik Tasarım veya Görsel İletişim Tasarımı Bölümü lisans mezunu olup bu alanlarda tezli yüksek lisans yapmış olmak.
21053 Bingöl Sosyal Bilimler MYO
Pazarlama ve Reklamcılık
E-Ticaret ve Pazarlama
1 6 Öğretim
Görevlisi
70 E-Ticaret ve Pazarlama veya E-Ticaret veya E-Ticaret ve Teknoloji Yönetimi veya Dijital Ekonomi ve Pazarlama anabilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

BAŞVURU/ÖN DEĞERLENDİRME/SINAV TARİHLERİ VE BAŞVURU YERİ
Duyuru Başlama Tarihi : 02.12.2021
Son Başvuru Tarihi : 16.12.2021 mesai bitimine kadar
Ön Değerlendirme Tarihi : 23.12.2021
Sınav Giriş Tarihi : 27.12.2021
Sonuç Açıklama Tarihi : 29.12.2021
Kabul Edilecek Başvuru Şekli : Şahsen veya Posta ile
Başvuru Adresi : Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Personel Üniversite Cad. No: 1 Merkez/Bingöl Daire Başkanlığı/Selahaddin-i Eyyubi Mah.
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : www.bingol.edu.tr

GENEL ŞARTLAR
1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir (doğum tarihi 01.01.1986 ve daha sonra olanlar). Araştırma görevlisi kadrolarına atamalar, 2547 sayılı Kanunun 33. maddede belirtilen usule uygun olarak 50. maddenin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında yapılır.
3- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
4-Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz Senatosu karar verir.
5- Yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 85 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.
6- Öncelikli alanlarda ilan edilen araştırma görevlisi kadroları için Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik uyarınca yapılacak ön değerlendirme sonucunda giriş sınavına katılmaya hak kazananlar için, giriş sınavı sözlü olarak yapılır.

ÖZEL ŞARTLAR
1- Araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak gerekir.
2- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
3- Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.

İSTENEN BELGELER VE ÖNEMLİ NOTLAR
Başvuruda İstenen Belgeler:
1- Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi İlanına Başvuru Formu (http://pdb.bingol.edu.tr/dokumanlar/basvuru-ilk-ve-yeniden-atama-formlari/) adresinden temin edilip eksiksiz doldurulması gerekmektedir. İlan numarası yazılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.)
2- Özgeçmiş,
3- Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge,
4- Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezuniyet belgelerinin fotokopisi (Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmekte olup denklik belgelerinin de gönderilmesi gerekmektedir.),
5- Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora transkript fotokopileri,
6- ALES Belgesi,
7- Yabancı Dil Belgesinin fotokopisi (YDS, KPDS, ÜDS veya muadili),
8- Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
9- Fotoğraf (1 adet),
10- Onaylı Hizmet/Tecrübe Belgesi (Sadece deneyim şartı aranan ilanlarda istenmektedir. Önemli Notlar kısmında ayrıntıları yer almaktadır)

Önemli Notlar:
1- Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir.
2- Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirilmez.
3- Onaylı Hizmet/Tecrübe belgesi; hizmetin yerine getirildiği kamu kurum ve kuruluşu/şirket/firmadan hizmet belgesi veya onaylı bir yazıyla belgelendirilmelidir.
4- Onaylı Hizmet/Tecrübe belgesi ile birlikte çalışılan sürelere ait SGK çıktısının da gönderilmesi gerekmektedir. Yalnızca SGK çıktısı kabul edilmeyecektir.
5- Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak şartı yer alan ilanlarda, öğrenci belgesi ve ilgili transkriptinde gönderilmesi zorunludur.
6- Yüksek Lisans ve Doktora yapıyor veya yapmış olmak şartı yer alan ilanlarda, ilanda belirtilen anabilim dalının/bilim dalının/alanın mezuniyet belgesinde/öğrenci belgesinde/transkriptte veya onaylı resmi yazıda belirtilmiş olması gerekmektedir.
7- İlan özel şartında sertifika/belge istenmiş ise bu belge ve/veya sertifikalarında gönderilmesi gerekmektedir.
8- Başvuru tarihleri içerisinde e-Devlet üzerinden alınacak karekodlu belgeler kabul edilecektir.
9- Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
10- Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
11- Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma ve ilanın her aşamasında ilanı iptal etme hakkını saklı tutar.
12- Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

MUAFİYET VE DİĞER HUSUSLAR
1- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz. (Bu kapsamda muafiyet talep edenlerin muaf olmalarına esas belgelerini başvuru evrakları ile birlikte göndermeleri zorunludur.)
2- Genel Şartlar başlığı altında yer alan 4. madde kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki Meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
3- Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulunun 23.08.2017 tarihli ve 22.05.2019 tarihli kararları uyarınca Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanları Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda ALES puan türünün üniversite tarafından belirlenerek ilan edilmesi kararına istinaden Üniversitemiz Meslek Yüksekokullarında TYT ile öğrenci alan programlara ait ALES puan türlerine http://pdb.bingol.edu.tr/normkadro/ales-puan-turleri/ adresinden ulaşılabilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.