Dolar 19,1750
Euro 20,7916
Altın 1.214,64
BİST 4.812,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 17°C
Paz 18°C
Pts 16°C
Sal 8°C

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 23 Öğretim Üyesi ve Öğretim Görevlisi Alımı İlanı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 23 Öğretim Üyesi ve Öğretim Görevlisi Alımı İlanı
17 Kasım 2021 2:10 pm
100

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin  aşağıda  belirtilen  birimlerine,  2547  sayılı  Yükseköğretim  Kanunu  ve  Öğretim  Üyesi  Dışındaki  Öğretim  Elemanı  Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’e göre öğretim elemanı alınacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve belgelere www.bilecik.edu.tr adresinden ulaşılacaktır.

BAŞVURU ŞEKLİ VE İSTENİLEN BELGELER:
1-  Öz  geçmiş  (YÖK  EK-4  formatında)  ve  Müracaat  Formu  (  Üniversitemizin  http://www.bilecik.edu.tr  adresinden  çıktı  alınarak  imzalanıp doldurulacaktır.)
2- Nüfus cüzdan (Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı) fotokopisi (Sadece Ön Yüz) 3- Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık.)
4- Öğrenim Belgeleri
5- İstenilen öğrenim durumlarına ait transkript belgeleri
6- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmadığına dair belge
7- Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge
8- Halen kamuda çalışan ya da daha önce kamuda çalışmış olan adaylardan kurumundan alınmış onaylı ya da e-Devlet üzerinden alınan karekodlu HİTAP hizmet belgesi
9- ALES Sonuç Belgesi
10- Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS), YÖKDİL veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavın sonuç belgesi
11- İlgili ana bilim dalında tezli yüksek lisans veya doktora yaptığına dair Öğrenci Belgesi. (Tezli yüksek lisans ve doktora programının ilgili ana bilim dalı ile ilişkisini gösteren belge. Transkript veya öğrenci belgesinde istenilen ana bilim dalının yazılı olması gerekmektedir. Ön Değerlendirme/Giriş Sınavı aşamasında e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilecektir.)
12- Adayın ilan edilen alanla ilgili istenilen sertifikalarının ve deneyiminin en az Lisans mezuniyeti sonrası olması (Yüksek Lisans ve Doktora sonrası da  istenilebilir.)  ve  bunu  hem  çalıştığı  Kurum/Kuruluşlardan  alacakları  onaylı  belge  hem  de  çalıştıkları  dönemi  gösterir  SGK  Hizmet  Döküm  Belgesi (Barkodlu)  ile  belgelendirmesi  şarttır.  İlanda  belirtilen  iş  deneyimlerinin  ve  istenilen  sertifikaların  ilanın  ilk  başvuru  tarihinden  önce  adayda  bulunması gerekmektedir.
13- Yüksek lisans veya doktora öğrencilik durumu olan ve “Alanında” ibaresi ile ilan şartı istenilen adayların alanını gösterir onaylı belge (Transkript, Öğrenci Belgesi, Ana Bilim Başkanlığı yazısı veya tez konusu yazısı.) ibraz etmeleri gerekmektedir.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR :
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir. (Ales Puan türleri ilgili birimlerin web sayfalarında duyuru olarak yayınlanmıştır.)
3-  Meslek  Yüksekokullarının  Yükseköğretim  Kurulu  tarafından  belirlenen  uzmanlık  alanlarındaki  öğretim  görevlisi  kadroları  hariç  olmak  üzere üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri, senato kararıyla, bu Yönetmelik’te belirlenen ALES ve yabancı dil puan barajlarının üzerinde bir puanı asgari puan olarak belirleyebilirler.
4- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
5-Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyet notunun hesaplanmasında not döküm belgesinde hem dörtlük ve beşlik hem yüzlük not yazılı olan adaylardan yüzlük sisteme göre mezun olanların bu durumlarını mezun oldukları Üniversiteden belgelemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde Yönetmelik gereğince not döküm belgesindeki dörtlük ve beşlik notunun 100’lük not sistemine eşdeğerliğinde Yükseköğretim Kurulunun “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları” tablosu kullanılır.
6- Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için; sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak ve tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak gerekir.
7- Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır. Ancak Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında lisans sonrası en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.
8- Öncelikli alanlarda ilan edilen Araştırma Görevlisi kadroları için Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik uyarınca yapılacak ön değerlendirme sonucunda giriş sınavına
katılmaya hak kazananlar için, giriş sınavı sözlü olarak yapılır.
9- Öğretim Üyesi dışındaki Diğer Öğretim Elemanı kadrolarının alım süreçlerinde Ön Değerlendirme ve Nihai Değerlendirme aşamasında kullanılacak olan Ales puan türleri ilgili birimlerimizin resmi web sayfasında duyurulmuştur.

AÇIKLAMALAR:
1-Üniversitemiz resmi web sayfasında yayımlanacak duyurular tebligat niteliğinde olup ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
2- Her aday sadece bir kadroya müracaat edebilecektir. Birden çok kadroya müracaat eden adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
3- Başvuru sırasında Askerlik belgesi, diplomalar ve öğrenci belgelerinin karekodlu e-Devlet çıktısı kabul edilmektedir.
4- Atanmaya hak kazanıldığında adayların diplomalarının ve transkript belgelerinin karekodlu e-Devlet çıktısını, aslını veya noter onaylı suretini ibraz
etmeleri gerekmektedir.(Adayların belgelerin asıllarını getirmeleri durumunda onaylama işlemi Kurumumuz tarafından yapılacaktır.)
5- Başvurular şahsen veya posta yolu ile yapılacak olup İnternet aracılığı ile yapılan başvuru kabul edilmeyecektir. Süresi içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar ilanda yer alan başvuru yerine ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
6- İdarenin uygun görmesi halinde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
7- İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğunun ya da başvuru yapan adayların başvuru koşullarını taşımadığının sonradan anlaşılması halinde bu kişilerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır; atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.
8- İlan edilen kadroya ataması yapılan adaylar görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorundadır.
9-  Diğer  Kamu  Kurumlarında  çalışmakta  iken  Üniversitemiz  tarafından  açılan  Kadro  ilanlarına  başvurarak  atanmaya  hak  kazanan  personele kurumumuzca sürekli görev yolluğu ödemesi yapılmayacaktır.
10- İlan edilen kadronun başvuru yeri ve adresi dışında farklı bir yere ve adrese gönderilen başvurular dikkate alınmayacaktır.
11- Araştırma Görevlileri 2547 sayılı Kanun’un 50/d maddesi uyarınca istihdam edilecek olup yapılacak atamalarda Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’nde geçen azami öğrenim süreleri dikkate alınacaktır.
12-  “Kişisel  Verilerin  Korunması  Kanunu”  uyarınca  hazırlanan  “Akademik  Personel  Adayı  Açık  Rıza  Metni”  ve  “Akademik  Personel  Adayı Aydınlatma Metni” nin adayın bilgilendiğine, onay verip vermediğine dair Üniversitemize gönderilmesi gerekmektedir. “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 7. maddesi uyarınca; açık rıza vermeniz halinde başvuru sürecinde tarafımıza iletmiş olduğunuz özgeçmişiniz ve yapılan mülakatlarda edindiğimiz bilgiler de dâhil her türlü genel ve özel nitelikli kişisel verileriniz herhangi bir hukuksal süreçle ilgili olarak müracaat tarihi itibariyle 1 (Bir) yıl süreli olarak, açık rıza verilmemesi halinde başvuru sürecinde tarafımıza iletmiş olduğunuz özgeçmişiniz ve yapılan mülakatlarda edindiğimiz bilgiler de dâhil her türlü genel ve özel nitelikli kişisel verileriniz herhangi bir hukuksal süreçle ilgili olarak müracaat tarihi itibariyle 70 (Yetmiş) gün süreli olarak saklanacak olup bu süreç sonunda BŞEÜ  Kişisel  Verilerin  Korunması  Mevzuatı  Uyarınca  Veri  Saklama  ve  İmha  Politikası’  nda  Madde  5.3’te  (Kişisel  Verilerin  Yok  Edilmesi)  belirtilen yöntemlerle yok edilecektir.

İlk Başvuru Tarihi 16.11.2021
Son Başvuru Tarihi 30.11.2021
Ön Değerlendirme Tarihi 02.12.2021
Giriş Sınavı Tarihi 06.12.2021
Giriş Sınavı Sonuç Açıklama
Tarihi
08.12.2021
Sonuçların İlan Edileceği İnternet
Adresi
www.bilecik.edu.tr
İlan No. Birimi Bölümü Ana Bilim, Ana Sanat Dalı / Programı Unvanı Derece Adet Başvuru Yeri Ales Puanı YDS
Puanı
Özel Şartlar
01 Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik ve Bilgisayar
Bilimleri
İstatistik ve Bilgisayar
Bilimleri
Araştırma Görevlisi 7 1 Fen Edebiyat Fakültesi
Dekanlığı
70 50 İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri , İstatistik veya Matematik bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri veya
İstatistik alanlarının birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
02 Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Araştırma Görevlisi 6 1 Güzel Sanatlar ve
Tasarım Fakültesi Dekanlığı
70 50 Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinin birinden
lisans mezunu olmak. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı veya Kentsel Tasarım alanlarının birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
03 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetim ve Organizasyon Araştırma Görevlisi 7 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı 70 50 İşletme bölümü lisans mezunu olmak. İşletme veya Yönetim ve Organizasyon ana bilim dallarının birinde doktora yapıyor olmak.
04 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Maliye Teorisi Araştırma Görevlisi 7 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Dekanlığı
70 50 Maliye bölümü lisans mezunu olmak. Maliye alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
05 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi
ve Kamu Yönetimi
Karşılaştırmalı Siyaset Araştırma Görevlisi 7 1 İktisadi ve İdari
Bilimler Fakültesi Dekanlığı
70 50 Kamu Yönetimi veya Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinin
birinden lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
06* Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Bilimleri Araştırma Görevlisi 6 1 Mühendislik Fakültesi Dekanlığı 70 50 Bilgisayar Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Bilgisayar Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
07* Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Donanımı Araştırma Görevlisi 6 1 Mühendislik Fakültesi
Dekanlığı
70 50 Bilgisayar, Elektronik, Elektrik-Elektronik ile Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Bilgisayar
Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
08* Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Yazılımı Araştırma Görevlisi 6 1 Mühendislik
Fakültesi Dekanlığı
70 50 Bilgisayar Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Bilgisayar Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
09 Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği Elektronik Araştırma Görevlisi 6 1 Mühendislik Fakültesi Dekanlığı 70 50 Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Elektrik- Elektronik Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
10 Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Mekanik Araştırma Görevlisi 6 1 Mühendislik Fakültesi Dekanlığı 70 50 İnşaat Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Mekanik alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
11* Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Ebelik Araştırma Görevlisi 6 1 Sağlık Bilimleri Fakültesi
Dekanlığı
70 50 Ebelik bölümü lisans mezunu olmak. Ebelik alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
12* Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Ebelik Araştırma Görevlisi 6 1 Sağlık Bilimleri
Fakültesi Dekanlığı
70 50 Ebelik bölümü lisans mezunu olmak. Ebelik alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
13 Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bahçe Bitkileri Bağ Yetiştirme ve Islahı Araştırma Görevlisi 7 1 Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanlığına 70 50 Bahçe Bitkileri bölümü lisans mezunu olmak. Bahçe Bitkileri alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
14 Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bitki Koruma Entomoloji Araştırma Görevlisi 7 1 Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Dekanlığı
70 50 Bitki Koruma veya Tarımsal Biyoteknoloji bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Bitki Koruma veya Tarımsal Biyoteknoloji alanlarının
birinde doktora yapıyor olmak.
15 Bozüyük Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Dış Ticaret Öğretim Görevlisi (Ders
Verecek)
4 1 Bozüyük Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü 70 Muaf İktisat bölümü lisans mezunu olmak. İktisat alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yüksek Lisans sonrası ders verme tecrübesine sahip olmak.
16 Bozüyük Meslek Yüksekokulu Tasarım Grafik Tasarımı Öğretim Görevlisi (Ders
Verecek)
5 1 Bozüyük Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü 70 Muaf Grafik Tasarımı veya Resim İş Öğretmenliği bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Sanat ve Tasarım alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans mezuniyeti sonrası Yükseköğretim
Kurumlarında en az 5 (Beş) yıl iş tecrübesine sahip olmak.
17 Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Öğretim Görevlisi (Ders
Verecek)
4 1 Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü 70 Muaf Endüstri Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Endüstri Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yüksek lisans sonrası alanında iş tecrübesine sahip olmak.
18 Rektörlük (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü
Başkanlığı)
Öğretim Görevlisi (Zorunlu
Ortak Ders)
4 1 Personel Daire Başkanlığı 70 50 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yüksek lisans sonrası Yükseköğretim Kurumlarında en az 5 (Beş) yıl ders verme tecrübesine sahip olmak.
19 Rektörlük (Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Başkanlığı) Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) 4 1 Personel Daire Başkanlığı 70 50 Antrenörlük Eğitimi bölümü lisans mezunu olmak. Beden Eğitimi ve Spor alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans mezuniyeti sonrası Yükseköğretim Kurumlarında alanında en az 5 (Beş) yıl iş tecrübesine sahip olmak. Futbol ve Masa Tenisi Antrenörlük
Belgelerine sahip olmak.
20 Rektörlük (Kütüphane ve Dokümantasyon Daire
Başkanlığı)
Öğretim Görevlisi (Uygulamalı
Birim)
4 1 Personel Daire Başkanlığı 70 50 Kütüphanecilik veya Bilgi ve Belge yönetimi bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans mezuniyeti sonrası Kütüphanecilik alanında en az 2 (iki)
yıl iş tecrübesine sahip olmak.
21 Rektörlük (Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma
Merkezi)
Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) 4 1 Personel Daire Başkanlığı 70 50 İleri Teknolojiler alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.X-Işınları Kırınım Cihazı ile Kızılötesi (Infrared) Spektrometre Cihazları kullanımı sertifikalarına sahip olmak.
22 Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Hemşirelikte Yönetim Öğretim Görevlisi (Ders
Verecek)
4 1 Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı 70 50 Hemşirelik Bölümü lisans mezunu olmak. Hemşirelik alanında tezli yüksek yapmış olmak. Yüksek Lisans sonrası alanında iş tecrübesine sahip olmak.
23 Söğüt Meslek Yükseokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Sosyal Güvenlik Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 4 1 Söğüt Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü 70 Muaf Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, Kamu Yönetimi veya Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Sigorta Teknik Personeli Yeterlilik Belgesine (SEGEM) ve Yükseköğretim Kurumlarında yüksek lisans sonrası ders verme tecrübesine sahip
olmak.
* 06, 07, 08, 11 ve 12 Nolu İlanlarımız “Öncelikli Alanlar” statüsündedir.

Öncelikli alanlarda  ilan  edilen Araştırma  Görevlisi  kadroları  için “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına  Yapılacak  Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” uyarınca yapılacak ön değerlendirme sonucunda giriş sınavına katılmaya hak kazananlar için, giriş sınavı sözlü olarak yapılır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.