Dolar 19,1750
Euro 20,7916
Altın 1.214,64
BİST 4.812,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 17°C
Paz 18°C
Pts 16°C
Sal 8°C

Batman Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Batman Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
25 Aralık 2021 9:20 pm
115

Batman Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 09 Kasım 2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1-         657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2-         ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3-         Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenen dönüşüm tablosu esas alınacaktır.
4-         Araştırma Görevlileri 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca alınacaktır. 2021 yılı ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmuş olanlar, lisansüstü eğitim öğrencilik azami süresi dolan ve ilgili Yönetmelikler gereğince azami süreleri yeniden başlayanlar ile azami sürelerinin dolması nedeniyle kadro ile ilişikleri kesilen araştırma görevlileri ilan edilen araştırma görevlisi kadrolarına müracaat edemezler.
5-         Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

SINAV TAKVİMİ, BAŞVURU ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Sınav Takvimi

İLAN YAYIM TARİHİ 24.12.2021
BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ 24.12.2021
SON BAŞVURU TARİHİ 07.01.2022 (Mesai Bitimi)
ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇ İLAN TARİHİ 13.01.2022
GİRİŞ SINAVI 18.01.2022
NİHAİ DEĞERLENDİRME SONUÇ İLAN TARİHİ 21.01.2022
SONUÇLARIN İLAN EDİLECEĞİ İNTERNET SİTESİ https://www.batman.edu.tr/

İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER

İlan No Birim Bölüm Anabilim Dalı/ Program Unvan Adet Dr. ALES
Puanı
Yabancı Dil İlanda Aranan Özel Şartlar
2021/15 Rektörlük
(Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi Koordinatörlüğü)
Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) 1 3 70 50 Fizik Bölümü Lisans mezunu olup Fizik Anabilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak, Doktora yapıyor olmak. XRD, FTIR, UV, RAMAN ve FOTORESPONSE cihazlarıyla ilgili sertifikalara sahip olmak.
2021/16 Rektörlük
(Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi Koordinatörlüğü
Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) 1 5 70 50 Gıda Mühendisliği Lisans Mezunu olup tezli yüksek lisans yapmış olmak, Gıda Mühendisliği Anabilim dalında doktora yapıyor olmak. Belgelendirmek şartı ile lisans mezuniyeti sonrası Gıda Mühendisliği alanında en az 2 (iki) yıl iş deneyimine ve HPLC, GC VE FTIR cihazlarıyla ilgili sertifikalara sahip olmak.
2021/17 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Fizyoterapi Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 1 3 70   Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında lisans ve yüksek lisans yapmış olmak. Doktorasını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında yapıyor olmak.
Belgelendirmek şartı ile lisans mezuniyetinden sonra Fizyoterapist unvanı ile en az 1 (bir) yıl iş deneyimine sahip olmak.
2021/18 Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Gıda Teknolojisi Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 1 7 70   Gıda veya Kimya alanında Lisans ve Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak. Kiral moleküllerin biyokatalitik dönüşümleri konusunda çalışmaları olmak.
Belgelendirmek şartı ile lisans mezuniyetinden sonra ilgili alanında en az 5 (beş) yıl ders verme deneyimine sahip olmak.
2021/19 Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Halk Bilimi Araştırma Görevlisi 1 7 70 50 Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Lisans mezunu olmak.
Türk Halk Edebiyatı Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak ve Türk Halk Edebiyatı’nda doktora yapıyor olmak.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda istenilen belgeler;
Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadroları için aranan genel şartlar ve özel şartlar ile ilanda belirtilen diğer koşullara sahip adaylar aşağıdaki belgeleri eksiksiz şekilde kuruma ibraz etmeleri gerekir.
1-         Başvurulan unvan, birim, bölüm, anabilim dalı-programı ile ilan numarası ve iletişim bilgilerinin eksiksiz şekilde doldurulduğu (Akademik Kadro Başvuru Formu) Formun Örneği (https://personel.batman.edu.tr) adresi belgeler kısmında yer almaktadır.
2-         Özgeçmiş,
3-         ALES Sonuç Belgesinin Çıktısı,
4-         Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınava ait sonuç belgesinin çıktısı,
5-         Diploma, Geçici Mezuniyet Belgesi veya Öğrenci Belgesi (e-Devletten alınan karekodlu belgeler ön değerlendirme aşamasında kabul edilir. E- Devlet harici diploma/mezuniyet belgelerinin mutlaka aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı olmalıdır. Yurtdışından alınan diplomaların ise denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)
6-         Lisans Transkripti (Mutlaka aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı belge olmalıdır. Karekodlu transkriptler kabul edilecektir. Adayların transkriptlerinde hem dörtlük/beşlik hem yüzlük not sistemi olması halinde mezun oldukları üniversitenin resmi not sistemini gösteren belge başvuruya eklenecektir.)

7-         Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf, 8- Nüfus cüzdan fotokopisi.

DİĞER AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR
1-         Adaylar son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar bu ilanda belirtilen başvuru adresine şahsen veya posta ile başvuruda bulunacaklardır. İlgili birime ve süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeyle yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Ayrıca postada meydana gelebilecek gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
2-         Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana başvurabilecektir. Birden fazla ilana başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.
3-         Aslı veya onaylı sureti istenilen belgelerin tümünün veya herhangi birinin asıl veya onaysız bir belge olması durumunda adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.
4-         Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin aslının veya onaylı suretinin başvurulara eklenmesi gerekmektedir.
5-         İlanda yer alacak özel şartlara göre öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adayların ilave istenen koşullara göre (sertifika, hafızlık belgesi vb.) başvurularına kanıtlayıcı belgeleri eklemeleri zorunludur.
6-         İş Tecrübesi istenen ilanlarda SGK Hizmet dökümü sunulması gerekmektedir. 7- Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.

Başvuru Yeri ve İletişim Bilgileri

KADRO BİRİMİ BAŞVURU YERİ VE ADRESİ TELEFON NUMARASI ELEKTRONİK POSTA
Fen Edebiyat Fakültesi Batman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi/
Batı Raman Kampüsü BATMAN
0488 217 40 43 fenedebiyat@batman.edu.tr
Teknik Bilimler Meslek
Yüksekokulu
Batman Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek
Yüksekokulu /Merkez Kampüsü BATMAN
0488 217 40 40 tbmyo@batman.edu.tr
Rektörlük Batman Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı / Batı Raman Kampüsü BATMAN 0488 217 38 81 personel@batman.edu.tr
Sağlık Hizmetleri Meslek
Yüksekokulu
Batman Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı /
Merkez Kampüs BATMAN
0488 217 36 75 shmy@batman.edu.tr
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.