Dolar 19,1710
Euro 20,9453
Altın 1.221,12
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 15°C

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Elemanı Alım İlanı

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Elemanı Alım İlanı
10 Nisan 2022 2:48 pm
422
Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz akademik birimlerine 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.

GENEL ve ÖZEL ŞARTLAR:
1- 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
4- Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya
sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
5- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğinin belirlenmesinde Yükseköğretim Kurulu’nun eşdeğerlilik tablosu kullanılacaktır.

SINAV TAKVİMİ:
İlan Yayım Tarihi : 08.04.2022
Başvuru Başlangıç Tarihi : 08.04.2022
Son Başvuru Tarihi : 22.04.2022
Ön Değerlendirme Sonucu Açıklama Tarihi : 29.04.2022
Giriş Sınavı Tarihi : 10.05.2022
Nihai Değerlendirme Sonucu Açıklama : 13.05.2022
Sonuçların İlan edileceği İnternet Sitesi : www.balikesir.edu.tr

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:
1- Başvuru Formu
2- ALES Sonuç Belgesi (Sonuç Kontrol Kodlu)
3- Yabancı Dil Sonuç Belgesi
4- Özgeçmiş
5- Mezuniyet Belgesi ya da Diploma örneği (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) (eDevletten başvuru süresi içinde alınan karekodlu belge)
6- Lisans Transkripti (e-Devletten başvuru süresi içinde alınan karekodlu belge)
7- Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar için)
8- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
9- Fotoğraf (1 adet)
10- Kamuda çalışanlar için onaylı hizmet belgesi, özelde çalışanlar için SGK dökümü veya onaylı döküm belgesi
11- Lisansüstü eğitim yaptığına dair başvuru süresi içerisinde alınmış öğrenci belgesi (eDevletten başvuru süresi içinde alınan karekodlu belge)
12- Başvurulan kadroda isteniyor ise iş tecrübesini gösterir onaylı belge/ katlılım belgesi/ sertifika
13- Bilimsel Yayınlar (Varsa)

MUAFİYET:
1- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, anılan yönetmeliğin 7 nci maddesinin dördüncü ve beşinci fıkraları kapsamındaki öğretim görevlisi kadrolarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz. 
2- Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
3- Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanıyla doğrudan ilgili lisans mezuniyeti bulunmayan alanlardaki programların öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda, en az lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.
4- Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki uygulamalı dersleri vermek üzere istihdam edilecek öğretim görevlilerinde, her program için Yükseköğretim Kurulu tarafından karar verilen sayıdaki öğretim görevlisi kadrosu
için geçerli olmak üzere, lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla uygulama alanında en az dört yıl mesleki tecrübe sahibi olmak şartı aranır.


AÇIKLAMALAR:
1- Adaylar son başvuru tarihi mesai bitimine kadar bu ilanın ilgili fakülte dekanlıklarına/yüksekokul müdürlüklerine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir.
Süresi içinde yapılamayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
2- Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvurabilecektir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
3- Araştırma Görevlisi kadrolarına 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesine göre atama yapılacaktır.
4- Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapmak hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz.
5- İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir. 

BİRİMİ BÖLÜM/ANABİLİM DALI UNVAN ADET KAD. DER. ALES PUAN
TÜRÜ
AÇIKLAMA
TIP FAKÜLTESİ Temel Tıp Bil. Böl. Anatomi ABD Araştrma Görevlisi 1 4 SÖYLEMEK Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi veya Veteriner Fakültesi mezunu olup Tıp Anatomi alanında doktora yapıyor olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİ Klinik Bilimler Böl. Veterinerlik Doğum ve Jinekoloji ABD Araştrma Görevlisi 1 4 SÖYLEMEK İlgili alanda doktora yapıyor olmak.
BALIKESİR MYO Elektronik ve Otomasyon Böl.
Elektronik Teknolojisi Pr.
Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 1 3 SÖYLEMEK Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu olup alanında tezli yüksek lisans yapmış ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanında doktora yapıyor olmak.
BALIKESİR MYO Muhasebe ve Vergi Böl. Muhasebe ve Vergi Uyg. Pr. Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 1 4 O  

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.