Dolar 18,8197
Euro 20,3115
Altın 1.128,47
BİST 4.997,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 5°C
Hafif Yağmurlu
İstanbul
5°C
Hafif Yağmurlu
Pts 2°C
Sal 2°C
Çar 5°C
Per 6°C

Balıkesir Üniversitesi 2021 2022 Bahar Dönemi Yüksek Lisans ve Doktora İlanı

4 Ocak 2022 6:52 pm | Son Güncellenme: 4 Ocak 2022 6:55 pm
200

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

Başvuru Takvimi için tıklayınız 10 14 OCAK 2022

Genel Şartlar için tıklayınız.

Kontenjanlar için tıklayınız.

 

http://www.balikesir.edu.tr/bau_yonetim/yukleme/birim/32/onemli_duyuru.gifBaşvurular takvimde belirtilen tarihler arasında Öğrenci Bilgi Sistemi  (tıklayınız) üzerinden yapılacaktırBaşvuru sisteminde eksik veya hatalı bilgi/belge girildiğinde mailinize bildirilecektir. Başvuru süresinde düzeltilmesi istenen bilgi ve belgenin tamamlanmaması halinde başvurunuz dikkate alınmayacaktır.

http://www.balikesir.edu.tr/bau_yonetim/yukleme/birim/32/onemli_duyuru.gifLisansüstü programlara başvuracak adayların başvurularda dikkat etmesi gereken hususlar;

– OBS’den bilgi ve belgelerinizi yükledikten ve son aşamaya geldikten sonra “kaydet” butonuna basınız. Aksi halde kaydınız enstitümüz başvuru sistemine düşmeyecektir.

– Enstitümüz tarafından ön kontrol yapılarak ” onaylandı, reddedildi veya hatalı başvuru” olarak OBS’ye ve mailinize geri bildirim yapılacaktır. Bu süreçte Öğrenci Bilgi Sistemini ve mail adreslerinizi takip ediniz. Kayıt durumunuz son kontroller yapıldıktan sonra 20 Ocak 2021 tarihinde kesinleşecektir. (Belirtilen tarihten önce durum değişikliği olabilir).

Uluslararası öğrenciler başvurularını OBS’den yapacaktır.

Özel Öğrenci Başvuru Formu için tıklayınız.  

Yatay Geçiş Başvuru Formu için tıklayınız. (Balıkesir Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 16.maddesi hükümleri uygulanır.)

 

http://www.balikesir.edu.tr/bau_yonetim/yukleme/birim/32/onemli_duyuru.gifTEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMINA BAŞVURAN ADAYLARIN BAŞVURU SİSTEMİNE YÜKLENMESİ İSTENİLEN BELGELER

a)Lisans mezuniyet belgesi veya diploma,

b) Transkript (Diploma Eki Transkript olarak değerlendirilmemektedir), • Transkriptin üzerinde elektronik imza veya imza, mühür bulunmalıdır. • Başvuru esnasında sisteme not ortalaması girişleri transkriptte tanımlı 100’lük sisteme göre yapılmalıdır. Transkriptte 100’lük sisteme göre not ortalaması bulunmadığı takdirde YÖK not dönüşüm tablosu esas alınacaktır. 4.00’lük siteme göre yapılan not ortalaması girişleri sistem tarafından otomatik olarak YÖK dönüşüm tablosuna göre 100’lük sisteme dönüştürülecektir).

c)Fotoğraflı kimlik belgesi

d)Bir adet renkli vesikalık fotoğraf (4,5×4) (son 6 ayda çekilmiş olmalıdır) KESİN KAYITTA İSTENECEKTİR.

* Gerçeğe aykırı/yanlış beyanda bulunanlar ile belgelerinde noksanlık veya tahrifat olan ya da anabilim dalının ölçütlerini karşılamayan belgelerle yapılan başvurular değerlendirmenin hangi aşamasında olursa olsun değerlendirme dışı bırakılacaktır.

**Tezsiz yüksek lisans programına öğrenci kabulünde lisans mezuniyet notu dikkate alınır ve başvuran adayların başarı sıralaması yapılır. Mezuniyet notu eşit olduğunda lisans mezuniyet tarihi önce olana, lisans mezuniyet tarihinin de eşit olması durumunda lisans mezuniyeti başvurduğu bilim dalı ile aynı olana, eşitlik sürdüğü takdirde doğum tarihi günümüze daha yakın (yaşı küçük) olana öncelik verilecektir. Asıl liste olmasına rağmen kayıt yaptırılmaması nedeniyle kontenjan dolmadığı takdirde yedek listeden başarı sıralamasına göre kayıt alınır. Programın açılması için ilgili anabilim dalı tarafından önerilen ve Enstitü Yönetim Kurulunca onaylanan minimum öğrenci sayısının sağlanması gerekir.

KESİN KAYIT HAKKI KAZANAN TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ÖĞRENCİLERİ HARÇ ÜCRETLERİ

Eğitim Programları ve Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programı (ikinci öğretim) harç ücreti: 4300 (2 x 2.150 TL) olarak ödenecektir.

 

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Başvurular takvimde belirtilen tarihler arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılacaktır. (Başvuru sisteminde eksik veya hatalı bilgi/belge girildiğinde mailinize bildirilecektir. Başvuru süresinde düzeltilmesi istenen bilgi ve belgenin tamamlanmaması halinde başvurunuz dikkate alınmayacaktır.)

—————————————-

Yabancı Uyruklu Öğrenciler Başvurularını  Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılacaktır.

(Başvuru sisteminde eksik veya hatalı bilgi/belge girildiğinde mailinize bildirilecektir. Başvuru süresinde düzeltilmesi istenen bilgi ve belgenin tamamlanmaması halinde başvurunuz dikkate alınmayacaktır.)

Balıkesir Üniversitesi Uluslararası Öğrencilerin Lisansüstü Programlara Başvuru ve Kabulü Yönergesi

—————————————–

Yatay Geçiş Yapmak İsteyen Öğrenciler İçin

Yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler başvurularını şahsen, posta veya e-posta (baufbe@balikesir.edu.tr) yoluyla aşağıdaki form ve ekleri ile Enstitüye yapmalıdır. Başvuruda eksik veya hatalı belge olması durumunda mail adresinize başvuru sürelerinde geri bildirim yapılacaktır. Lütfen mail adresinizi başvuru sürelerinde takip ediniz.

Yatay Geçiş Başvuru Formu

—————————————–

Özel Öğrenci Statüsünde Başvuru Yapmak İsteyenler İçin

22 Kasım 2019 tarih ve 30956 sayılı Resmi Gazete’de yer alan yönetmelik değişikliği ile özel öğrenci statüsü değişmiş olup aşağıdaki madde eklenmiştir.

Bir yüksek lisans, doktora ya da sanatta yeterlik programına kayıtlı olan öğrenciler, diğer yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü derslere kayıtlı olduğu enstitü anabilim/anasanat dalı başkanlığının onayı ile özel öğrenci olarak kabul edilebilir. ”

Bu bağlamda sadece farklı bir yükseköğretim kurumunda lisansüstü öğrenciler enstitümüze özel öğrenci olarak başvura bilirler. Bu başvuruların Enstitümüze ilgili Enstitülerin yönetim kurulu kararlı ile iletilmesi gerekmektedir.

—————————————–

BAŞVURULARDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  • Adayların ön kayıt işlemleri https://obs.balikesir.edu.tr/oibs/ina_app/ adresinden on-line olarak yapılacaktır. Adaylar ön kayıt esnasında Enstitümüze herhangi bir evrak getirmeyecektir. Evraklar, kesin kayıt aşamasında teslim edilecektir.
  • Adaylar, Enstitü Ön Kayıt Bilgi Sistemi bağlantısından şifre alarak ve sisteme erişip gerekli alanları doldurarak, internet üzerinden başvurularını yapacaklardır. Ön kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra, adayların bilgileri tam ve doğru girdiklerine dair onay vermeleri gerekmektedir. Onaydan sonra program değişikliği ya da herhangi bir değişiklik yapılmayacağından, bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra onay verilmelidir. Aday tarafından onay verilmeyen başvurular geçersiz sayılır. Adayların başvuruları Enstitü tarafından incelenip onay verileceğinden, adayların başvuru durumlarını otomasyon sisteminden ve/veya e-posta adreslerinden takip etmeleri gerekmektedir. Başvurularda Enstitü tarafından başvurusu kabul edilmeyip, düzeltilme istendiğinde, öğrenci başvuru tarihlerinde düzeltme yapıp tekrar onaylayarak göndermesi gerekmektedir. Bu nedenle adayın geçerli bir e-posta adresini kullanması gerekmektedir.
  • Ön kayıt işlemleri için sisteme vesikalık fotoğrafın yüklenmesi zorunludur. Fotoğrafları bu niteliklere sahip olmayan adayların başvuruları reddedilecektir.
  • Nüfus cüzdanı (ön-arka yüzü) veya e-devlet üzerinden alınacak Nüfus kayıt örneği belgesi (Kuruma ibraz ve kişi seçilmelidir) sisteme yüklenmelidir. Farklı belgeler kabul edilmeyecektir.
  • Eksik belge ve yanlış beyan sorumluluğu adaya aittir. Bu durumda kayıt alınmış olsa bile adayın kaydı iptal edilecektir.
  • Adaylar, sınav giriş durumlarını, sınav yeri ve saatini otomasyon sistemi üzerinden takip edeceklerdir. Adaylara, sınava giriş yeri ile ilgili başka bir çağrı yapılmayacaktır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.