Dolar 19,1629
Euro 20,9213
Altın 1.221,13
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 15°C

Artvin Çoruh Üniversitesi 2022 2023 Bahar Dönemi Yüksek Lisans ve Doktora İlanı

1 Ocak 2023 7:31 pm
166

Artvin Çoruh Üniversitesi 2022 2023 Bahar Dönemi Yüksek Lisans ve Doktora İlanı

Artvin Çoruh Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 5, 6, 7, 9, 11 ve 12 nci maddeleri uyarınca, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı Bahar yarıyılı Enstitümüzün lisansüstü programlarına (doktora, tezli/tezsiz yüksek lisans, yabancı uyruklu ve yatay geçiş) öğrenci alımı yapılacaktır.

Başvuru süreci ile ilgili gerekli bilgilendirmeler aşağıda sunulmuştur.

BAŞVURU BİLGİLERİ(Application Information)

BAŞVURU TARİHLERİ :  27 ARALIK 2022-03 OCAK 2023 (03 Ocak 2023 Salı saat: 23:59’a kadar)                                           

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ: Başvurular adaylar tarafından (Yatay Geçiş hariç) Enstitü web sayfasından çevrim içi olarak yapılacak olup, adayların sistemde başvuracağı programa göre istenilen belgeleri(Belgelerin aslı/Onaylı olarak veya -e devlet çıktıları) yüklemeleri zorunludur. (DOSYALARINA KONMAK ÜZERE çevrim içi OLARAK YÜKLENEN EVRAKLARIN ŞAHSEN VEYA KARGO YOLUYLA 15 OCAK 2023 TARİHİNE KADAR ENSTİTÜMÜZE GÖNDERMELERİ GEREKMEKTEDİR.) Eksik ve yanlış yükleme yapan adayların başvurusu program tarafından onaylanmayarak, eksik veya yanlış evrakı tekrar yükleyerek başvurusunu güncellemesi için geri iade edilecektir. Bu nedenle başvurunuzu son gün ve saate bırakmayınız. Sisteme yüklenen eksik belge ve evraklar ile yalan beyan edilen evrak, belge ve bilgilerden doğacak yükümlülükten ilgili aday sorumludur.

BAŞVURUDA BULUNAMAYACAK ADAYLAR:

  • Artvin Çoruh Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nin 41 ve 48 nci maddeleri gereği:

41 nci madde: “Bu Yönetmelik hükümlerine göre ders ve tez çalışması ile ilgili başarı şartlarını yerine getirmeyen öğrenciler, aynı enstitünün aynı anabilim dalına tekrar başvuramazlar ve kayıt yaptıramazlar. Ancak kendi istekleriyle kayıtlı oldukları programdan ayrılmayı yazılı olarak enstitüye beyan eden öğrencilere bu hüküm uygulanmaz.” tabii adaylar başvuru da bulunamazlar.

48 nci madde: “Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez.”  hükmü gereği; bu durumda olan adayların başvuru yapmaması veya Enstitümüzde kayda hak kazandıkları takdirde, kesin kayıttan önce kayıtlı oldukları lisansüstü programdan kayıtlarını sildirmeleri zorunludur.

  • Bir lisans programından mezun olmamış adaylar lisansüstü programlara başvuramazlar.
  • Aynı anda iki tezsiz yüksek lisans programına kayıt hakkı kazanan adaylar, ancak başvuru sisteminin puan sıralamasına göre otomatik yerleştirdiği bir programa kesin kayıt yaptırabilirler.
  • 06.02.2013 tarihinden öncetezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı veya mezun olanlar doktora programlarına başvurabilir ancak bu tarihten sonra kayıtlı veya mezun olanlar doktora programlarına başvuramazlar.

* BAŞVURU SONUÇ TAKİBİ: Adaylar başvuru sistemini sık sık kontrol ederek başvurularının kabul edilip edilmediğini öğrenebilirler. Başvurularında güncelleme yapmaları gerekiyor ise eksikliklerini gidererek başvurularını tekrar güncellemeleri gerekebilir. Bu nedenle adayların başvurularını ve kontrollerini son günlere bırakmamaları mağdur olmamaları açısından önemlidir. Başvurularda istenilen belge ve evrakları eksik yükleyen adaylar ile “Hatalı Başvuru” bildirimi sonrası başvuru süresi içerisinde başvurularında düzeltme yapmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuruların değerlendirmesi sistem tarafından yapılmaktadır.

KESİN KAYIT SÜRECİ : Kesin kayıtlar (Online) aşağıda belirtilen tarih aralıklarında adaylar tarafından yapılacak olup, 1’inci yedek yerleştirmeden sonra programların boş kalan kontenjanlarına herhangi bir yedek yerleştirme yapılmayacaktır.

ALES SINAVININ GEÇERLİLİK SÜRESİ: ALES sınavının geçerlilik süresi 5 yıldır.

YABANCI DİL SINAVLARININ GEÇERLİLİK SÜRELERİ: Yabancı Dil sınavı ile YÖKDİL sınavının geçerlilik süresi 5 yıldır. Üzerinde geçerlilik tarih bilgisi bulunmayan Yabancı Dil Sınav Puanları 5 yıl süre ile geçerlidir.

DOKTORA MEZUNLARININ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA BAŞVURULARINDA ALES: ALES şartı aranmaz. Enstitümüz yüksek lisans programlarına giriş puanı hesaplanmasında ALES puanı 65 (Altmış beş) olarak kabul edilecektir. (10.09.2020 tarih ve 2020-9/1 sayılı Senato Kararı gereği)

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI (II. ÖĞRETİM) : Öğrenim ücreti İşletme Tezsiz Yüksek Lisans için yıllık 5.000,00.-TL (Beş bin TL)’dir. Öğrenim ücreti iki eşit taksitte (Güz Yarıyılı 2.500,00 TL ve Bahar Yarıyılı 2.500,00 TL),  yarıyılların başında kayıt esnasında ödenecektir.

50/D ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROSUNDA OLUP, BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR:

DOKTORA: (EYK’nın 09.09.2020 tarih ve 2020-3/11 sayılı kararıyla)  Yüksek Lisans öğreniminin mezuniyetlerini takip eden ilk lisansüstü başvuru döneminde doktora öğrenimi için başvuracak adaylar kontenjan dışında tutularak Enstitü doktora programlarına kabul edilecektirler.

YATAY GEÇİŞ BAŞVURULARI: Enstitümüz lisansüstü programlarına yatay geçiş yapmak isteyenler, LEE-FR-0146 Yatay Geçiş Başvuru Dilekçesi ve dilekçedeki eklerle birlikte; şahsen, posta yoluyla Enstitüye yapacaklardır. Ders içerikleri olmayanların kayıtlı oldukları Üniversitelerinin ders içeriklerine ulaşılabilecek e-posta adreslerini başvuru dilekçelerine eklemeleri gerekmektedir. Başvuru formunda istenilen evrakları eksik olan adayların başvuruları değerlendirmeye ALINMAYACAKTIR.

 

DOKTORA MÜLAKAT SINAVI                                       :  06 OCAK 2023  (Mülakat sınavı yapılacak programlar : İşletme Doktora)

ANABİLİM DALI BAŞKANLIKLARINCA MÜLAKAT SINAV SONUÇLARI, YABANCI UYRUKLU ADAYLAR İLE YATAY GEÇİŞ BAŞVURU DEĞERLENDİRMELERİNİN ENSTİTÜYE BİLDİRİLMESİ     :09 OCAK 2023  mesai bitimine kadar

SONUÇLARIN İLANI                                                       :  13 OCAK 2023

ASIL ADAYLARIN KESİN KAYIT TARİHLERİ                  :  16  20 OCAK 2023         Online (Çevirim İçi)

YEDEK ADAYLARIN KESİN KAYIT TARİHLERİ              :  23 – 25 OCAK 2023          Online (Çevirim İçi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.