Dolar 19,0258
Euro 20,5349
Altın 1.200,74
BİST 4.953,71
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 16°C

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 85 Akademik Personel Alım İlanı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 85 Akademik Personel Alım İlanı
2 Ocak 2022 5:31 pm
120

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden:

1- Öğretim Üyesi İlanı Hakkında:
Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 5772 sayılı Kanunla değişik 23, 24/e ve 26. maddelerinde belirtilen şartlar ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ile Üniversitemiz “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Ek  Koşulları” hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.
Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde sadece online olarak https://ilan.aybu.edu.tr adresinden kabul  edilecek ve bu link üzerinden işlemler yürütülecektir. Şahsen veya posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. İlan şartlarına uygun olmadığı  anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Sistem üzerinden tamamlanmayan taslak durumundaki başvurular, belirtilen şartları taşımayan, eksik bilgi/belgesi  olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. (Online olarak yapılan başvurular için istenen tüm bilgi ve belgeler gerektiğinde Rektörlüğümüzce  adaylardan fiziksel olarak istenebilecektir.)
2- Profesör, Doçent, Doktor Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvurularda İstenilenler:
a) Dilekçe (https://ilan.aybu.edu.tr/ adresindeki ilgili unvana ait dilekçe indirilip, bilgisayar ortamında doldurulup, ıslak imza ile imzalanacak,  taratılarak tekrar sisteme yüklenecektir.)
b) Özgeçmiş (YÖK Formatında)
c) Bilimsel Çalışma ve Yayınları
d) Diploma (Lisans ve Lisansüstü diplomalarının aslı veya geçici mezuniyet belgeleri – Eklenen belgelerin Noter veya ilgili kurumdan onaylı olması  gerekmektedir. Yurt dışından alınan diplomalar için onaylı diplomayla birlikte onaylı denklik belgesi de eklenmelidir.)
e) Yabancı Dil Belgesi (Noter veya ilgili kurumdan onaylı)
f) Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge)
g) Adli Sicil Kaydı (e-Devlet çıktısı)
h) Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar onaylı belge ekleyecek)
i) Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş)
j) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Onaylı) veya Örneği
k) Diğer Belgeler (Eğer ilan açıklamasında deneyim ve belge vb. özel şartlar istenmekte ise adayın bu şartları taşıdığını ispatlayan belgeleri)
3- Önemli Notlar:
a) Yukarıdaki istenilen belgelerin https://ilan.aybu.edu.tr adresine yüklenmesi gerekmektedir.
b) Yukarıdaki belgelerden e-Devlet üzerinden alınanlar, eğer belgenin içeriği ve karekod vb. tüm doğrulamaları okunaklı ve eksiksiz ise kabul  edilecektir.
c) Adayların ilanda açıklama olarak belirtilen şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları  gerekmektedir.
d) İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya koşullarının uygun olmadığı tespit edilen adayların atamaları yapılmayacaktır.
Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
e) Adaylar sadece bir kadroya başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayın tüm başvuruları iptal edilir.
f) Profesör unvanı olanlar, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına, Doçent unvanı olanlar da Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına başvuru yapamazlar.
g) Yabancı Dil Sınav Belgesinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından geçerliliği kabul edilen Merkezi Yabancı Dil sınavları (YDS veya eYDS veya YÖKDİL) veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan birisine ait olması gerekmektedir. Sınav puanının ise en az 65 puan veya  ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan alınmış olması gerekir.
h) Yabancı dille eğitim yapılan birimlere yapılan başvurularda “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim  Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” in ilgili maddeleri gereğince asgari koşulların sağlanmış olması gerekmektedir.
i) Üniversite web sayfasından ve/veya https://ilan.aybu.edu.tr adresinden yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir.
j) Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir

 

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI VE ALANI UNVANI DERECESİ ADET AÇIKLAMA İSTENİLEN ASGARİ
YABANCI DİL PUANI
ÖNCELİKLİ ALAN
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Endodonti Doçent 1 1 Klinik ve demografik faktörlerin kök kanal tedavisi sırasındaki ağrı üzerine etkisi ile endodontik cetvellerin ölçüm doğrulukları
üzerine çalışmaları olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ortodonti Doçent 1 1 Sabit ortodontik tedavi sonrası dişlerdeki renk değişikliklerinin ve farklı maloklüzyonlarda dişeti kalınlıklarının değerlendirildiği çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Pedodonti Profesör 1 1 Yeni doğanlarda görülen oral anomaliler ve mikro bilgisayarlı tomografi ile yapılan süt dişi kanal tedavileri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Periodontoloji Doçent 1 1 Periodontitisli bireylerde ADAMTS ve dental
fremitusun periodontal dokular üzerine etkisi konusunda çalışmaları olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Protetik Diş Tedavisi Doçent 1 1 Güncel seramik malzemeler ile protetik diş tedavisi alanında çalışmaları olmak, moleküler yöntemlerle ilgili çalışmaları
olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Restoratif Diş Tedavisi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Endodontik tedavi yapılmış dişlerde farklı adeziv sistemlerin bağlantısı üzerine çalışmaları olmak.
Eczacılık Fakültesi Temel Eczacılık Bilimleri Analitik Kimya Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Ağır metal analiz yöntemleri konusunda çalışmaları olmak.
Havacılık ve
Uzay Bilimleri Fakültesi
Havacılık ve
Uzay Mühendisliği
Havacılık ve Uzay Mühendisliği Profesör 1 1 Uzaktan algılama, Hidrometeoroloji,
Klimatoloji, İklim değişikliği ve iklim modellemesi konularında çalışmaları olmak.
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Ceza ve Ceza Muhakemesi Doçent 1 1 Sınai mülkiyet hukuku ve ticaret hukukunda düzenlenen suçlar alanında lisansüstü çalışmaları olmak. Öncelikli Alan
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku İdare Hukuku Doçent 1 1 İdarenin düzenleyici işlemleri alanında doktora çalışması yapmış olmak. İdare hukuku alanında doçentlik unvanını almış olmak.
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Milletlerarası Hukuk Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İnsan ticareti üzerine doktora yapmış olmak.
Uluslararası ceza hukuku ile uluslararası mülteci hukuku alanında çalışmaları olmak.
Öncelikli Alan
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Milletlerarası
Hukuk
Dr. Öğr.
Üyesi
2 1 Uzay hukuku alanında yüksek lisans ve
doktora yapmış olmak.
Öncelikli
Alan
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Milletlerarası Hukuk Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Uluslararası Hukuk alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Savaş sonrası adaleti ve insan hakları üzerine çalışmaları olmak. Öncelikli Alan
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Fikri Mülkiyet Hukuku Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Tasarım hukuku alanında doktora yapmış
olmak. Patent hukuku ile marka ve tasarım hukuku alanlarında çalışmaları bulunmak.
Öncelikli Alan
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Medeni Hukuk Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Medeni Hukuk alanında doktora yapmış
olmak. Sözleşmeler hukuku ve sağlık hukuku alanlarında çalışmaları olmak.
Öncelikli Alan
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Mahkeme içtihatları ve medeni usul hukuku alanında doktora yapmış olmak.
Arabuluculuk alanında çalışmaları olmak.
Öncelikli Alan
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Medeni usul hukuku alanında doktora yapmış olmak. Usul kurallarına aykırılığın denetlenmesi ve bireysel başvuru üzerine
çalışmaları olmak.
Öncelikli Alan
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Milletlerarası Özel Hukuk Profesör 1 1 Milletlerarası şirketler hukuku alanı ile yabancıların çalışma hakkı alanlarında
çalışmaları olmak.
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Milletlerarası Özel Hukuk Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Uluslararası Hukuk alanında doktora yapmış
olmak. Enerji hukuku ve uluslararası yatırım tahkimi alanında çalışmaları olmak.
Öncelikli Alan
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Ticaret Hukuku Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Banka ve finansal piyasalar hukuku alanında doktora yapmış olmak. Uluslararası dergilerde rekabet hukuku ve banka hukuku
alanlarında çalışmaları olmak.
Öncelikli Alan
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Klinik Psikolojisi Doçent 1 1 Psikoloji alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Doçentliğini klinik psikoloji alanında almış olmak. Çocuk
psikopatolojisi alanında çalışmaları olmak.
İng-80
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji (İngilizce) Klinik Psikolojisi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Psikoloji alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Terapi süreçleri
alanında çalışmaları olmak.
İng-80 Öncelikli Alan
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji (İngilizce) Klinik Psikolojisi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Psikoloji alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Psikopatoloji süreçlerinde nöropsikoloji alanında
çalışmaları olmak.
İng-80 Öncelikli Alan
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji (İngilizce) Uygulamalı Psikoloji Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Psikoloji alanlarında lisans, yüksek lisans ve
doktora yapmış olmak. Trafik ve Endüstri psikoloji alanlarında çalışmaları olmak.
İng-80 Öncelikli Alan
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sanat Tarihi Türk ve İslam Sanatı Profesör 1 1 Doçentliğini arkeoloji alanında almış olmak.
Kült alanlar ve nekropoller üzerine çalışmaları olmak.
İşletme Fakültesi Finans ve Bankacılık Finansal Ekonometri Doçent 1 1 Ekonometri, Finansal Ekonometri, Yoksulluk ve Finans, Büyüme Modelleri, Finansal Ekonomi, Zaman Serisi Analizleri ve Panel Veri Analizleri konularında çalışmaları
olmak.
İşletme Fakültesi Finans ve Bankacılık İstatistik Profesör 1 1 Doçentliğini Uygulamalı İstatistik bilim alanında almış olmak. Çok Kriterli Karar Verme Teknikleri, Portföy Analizi, Finansal Performans Analizi, Nedensellik Analizi, Panel Data Analizi alanlarında uygulamalı
çalışmaları olmak.
İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Doçent 1 1 Bankacılık ve Finans alanında doktora yapmış olmak. Finans alanında doçent unvanına sahip olmak. Karbon emisyonları, uluslararası emtia ve enerji piyasaları ile
finansmanı konularında çalışmaları olmak.
İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Doçent 1 1 Doçentliğini Uluslararası İktisat alanında almış olmak. Uluslararası ticaret, ihracat performansı, rekabet gücü, küresel değer zinciri konularında akademik çalışmaları
olmak.
İşletme Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yönetim Bilişim Sistemleri Profesör 1 1 e-Devlet ve kamuda dijital dönüşüm ile e- öğrenme ve öğrenme yönetimi konularında ve yenilikçi blok zincir uygulamaları üzerine
çalışmaları olmak.
İşletme Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yönetim Bilişim Sistemleri Doçent 1 1 Doktorasını ve Doçentliğini Yönetim Bilişim Sistemleri alanında almış olmak, Bilişim Teknolojileri Risk Yönetimi, e-Devlet ve e- Ticaret alanlarında çalışmaları olmak.
Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Yapı Bilimleri Profesör 1 1 Tarihi şehirlerde yapılacak yeni binaların, yeni teknolojilerin kullanılarak tasarımı ve üretimi konusunda çalışmaları olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Yazılımı Doçent 1 1 Bilişim alanında lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Makine öğrenmesi ve görüntü işlemede değişimli yöntemler kullanımı alanlarında çalışmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Bilgisayar Bilimleri Profesör 1 1 Bilgisayar mühendisliği bilimlerinde lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Bilgisayarla görü, örüntü tanıma ve derin
öğrenme alanlarında çalışmış olmak.
Öncelikli Alan
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Bilgisayar Bilimleri Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Bilgisayar mühendisliği bilimlerinde lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Yazılım, ağ ve web güvenliği, derleyici teorisi, program sentezleme konularında
çalışmış olmak.
Öncelikli Alan
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Enerji Sistemleri Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Kimya mühendisliğinde lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Bor bileşiklerinden hidrojen üretimi, Organik LED ve enerji depolama konularında yayımlanmış bilimsel
çalışmaları olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Termodinamik ve Isı Tekniği Doçent 1 1 Lisans, doktora ve Doçentlik unvanlarını Makine Mühendisliği alanından almış olmak. Hidrojen Yakıt Pili Teknolojileri alanında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Lisans, yüksek lisans ve doktora Derecelerini Bilgisayar Mühendisliğinden almış olmak. Görüntü öz niteliği çıkarma ve makine öğrenmesi konularında çalışmış
olmak.
Öncelikli Alan
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Lisans derecesini Bilgisayar Mühendisliğinden almış olmak. Yapay zekâ, siber güvenlikte veri koruma, bulut bilişim sistemlerinde çalışmış olmak. Öncelikli Alan
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Yüksek lisans ve doktora derecelerini Bilgisayar mühendisliği alanında almış olmak. Derin öğrenme yöntemleri ile biyolojik dizilimlerin sınıflandırılması ve yapay zekâ
konularında çalışmaları olmak.
Öncelikli Alan
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma
Terapisi
Dil ve Konuşma Terapisi Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Odyoloji veya Dil ve Konuşma Terapisi doktorası olmak. Kinesiotape Bantlama
konusunda eğitimi bulunmak.
Öncelikli Alan
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Dil ve Konuşma Terapisi Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları veya Dil ve Konuşma Terapisi doktorası olmak.
Kekemelik ve dudak damak yarıkları
alanında çalışmaları bulunmak.
Öncelikli Alan
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik İç Hastalıkları Hemşireliği Doçent 1 1 İç Hastalıkları Hemşireliği bilim alanında
doçent unvanı almış olmak. Yaşlılık, diyabet ve refleksoloji alanında çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Odyoloji Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Odyoloji alanında doktora yapmış olmak. Hayvan modellemesi, hiperbilüribinemi, özgül öğrenme güçlüğü ve vestibüler rehabilitasyon alanlarında çalışmaları olmak. Öncelikli Alan
Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Odyoloji Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Odyoloji ve konuşma bozuklukları alanında doktora yapmış olmak. İşitsel beyin sapı implantları, çift görev performansı ve az gören çocuklarda denge konularında
çalışmaları olmak.
Öncelikli Alan
Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kardiyopulmoner Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Doçent 1 1 Fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında doçent unvanı almış olmak. Elektroterapi uygulamaları, sporcularda ve engelli sporcularda solunum fonksiyonları ve fiziksel
uygunluk alanında çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Sosyal Hizmet Doçent 1 1 Sosyal belediyecilik, kentleşme, istihdam, kalkınma ve refah hizmetleri alanında çalışmaları olmak.
Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi
ve Kamu Yönetimi
Yönetim Bilimleri Doçent 1 1 Kamu personel yönetimi üzerine çalışmaları
olmak. Türk kamu yönetiminde kariyer uzmanlık sistemi üzerine çalışmaları olmak.
Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Uluslararası Siyaset Doçent 1 1 İran siyaseti; Ortadoğu’da siyaset ve güvenlik, asker-siyaset ilişkileri; Türkiye-İran İlişkileri konularında çalışmaları olmak.
Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Uluslararası Siyaset Doçent 1 1 Sivil asker ilişkileri ve Güney Asya bölgesi üzerine çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Beyin ve Sinir cerrahisi uzmanı olmak. Kafa travması ve post-operatif enfeksiyonlarda beyin omurilik sıvısı biyokimyası ve
biyobelirteçler üzerine çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Üroloji Doçent 1 1 Üroloji doçenti olmak. Robotik cerrahi konusunda eğitimi olmak, mesane kanserlerinde açık ve robotik cerrahi
konusunda çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Acil Tıp Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Acil tıp uzmanı olmak. Sağlık hakkı ve aydınlatıcı onam formları üzerinde eğitim ve
çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve
Hastalıkları (Çocuk Onkolojisi)
Doçent 1 1 Pediatrik Hematoloji ve Onkoloji Doçenti
olmak. Vasküler malformasyonlar ve hedefe yönelik tedaviler ile ilgili çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Gelişimsel pediatri yan dal uzmanı olmak. Doğuştan işitme kaybı olan çocuklarda nörogelişim ile ilgili çalışması ve deneyimi
olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Enfeksiyon
Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Doçent 1 1 Enfeksiyon hastalıkları doçenti olmak. Sağlık
hizmeti ilişkili enfeksiyonlar ve viral hemorajik hastalıklar konularında çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Göğüs Hastalıkları
(İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları)
Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Allerji ve immünoloji yandal uzmanı olmak.
Kemoterapotik ilaçlarla desensitizasyon çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji Profesör 1 1 Pediatrik Radyoloji uzmanı olmak. Çocuklarda genital sistem görüntüleme ile ilgili çalışması
ve yayını olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp
Bilimleri
Ruh Sağlığı ve
Hastalıkları
Dr. Öğr.
Üyesi
1 1 Psikiyatrik bozukluklarda biyobelirteçler ve
oksidatif stres konularında çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Tıbbi Farmakoloji Doçent 1 1 Tıbbi farmakoloji doçenti olmak. Obesite,
böbrek toksitesi ve Covid-19 pnömonisi üzerine çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Tıbbi Genetik Doçent 1 1 Tıbbi Genetik Doçenti olmak. Mikrodizin ve
yeni nesil dizileme konularında araştırmaları olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyokimya Doçent 1 1 Tıbbi biyokimya doçenti olmak. Covid-19, tiyol-disülfid ve koagülasyon konularında
çalışmaları olmak.

 

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden:

1- Öğretim Elemanı İlanı Hakkında:
Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak  yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin  Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ’in ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.
Başvurular; ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde sadece online olarak https://ilan.aybu.edu.tr adresinden kabul  edilecek ve bu link üzerinden işlemler yürütülecektir. Şahsen veya posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. İlan şartlarına uygun olmadığı  anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Sistem üzerinden tamamlanmayan taslak durumundaki başvurular, belirtilen şartları taşımayan, eksik bilgi/belgesi  olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. (Online olarak yapılan başvurular için istenen tüm bilgi ve belgeler gerektiğinde Rektörlüğümüzce
adaylardan fiziksel olarak istenebilecektir.)
2- Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) ve Araştırma Görevlisi Kadrolarına Başvurularda İstenilenler:
a) Dilekçe (https://ilan.aybu.edu.tr/ adresindeki öğretim elemanlarına ait olan dilekçe indirilip, bilgisayar ortamında doldurulup, ıslak imza ile  imzalanıp, taratılarak tekrar sisteme yüklenecektir.)
b) Özgeçmiş
c) Bilimsel Çalışma ve Yayınları (Varsa eklenecek)
d) Diploma (Lisans ve Lisansüstü diplomalarının asılları veya geçici mezuniyet belgeleri – Eklenen belgelerin Noter veya ilgili kurumdan onaylı
olması gerekmektedir. Yurt dışından alınan diplomalar için onaylı diplomayla birlikte onaylı denklik belgesi de eklenmelidir.)
e) Transkript (Lisans ve Lisansüstü eğitimlere ait onaylı transkript belgeleri)
f) Öğrenci Belgesi (İlan açıklamasında öğrencilik şartı mevcutsa ilan tarihi içerisinde alınmış onaylı öğrenci belgesi)
g) ALES Belgesi (e-Devletten alınmış, okunaklı ve 5 yıldan eski olmayan sınav belgesi. Eğer varsa muafiyetini kanıtlayan belge)
h) Yabancı Dil Belgesi (Noter veya ilgili kurumdan onaylı)
i) Hazırlık Belgesi (Ortaöğretimde hazırlık sınıfı okuduysa onaylı belgesi)
j) Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge)
k) Adli Sicil Kaydı (e-Devlet çıktısı)
l) Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar onaylı belge ekleyecek)
m) Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş)
n) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Onaylı) veya Örneği
o) Diğer Belgeler (Eğer ilan açıklamasında deneyim ve belge vb. özel şartlar istenmekte ise adayın bu şartları taşıdığını ispatlayan belgeleri)

3- Önemli Notlar:
a) Yukarıdaki istenilen belgelerin https://ilan.aybu.edu.tr adresine yüklenmesi gerekmektedir.
b) Yukarıdaki belgelerden e-Devlet üzerinden alınanlar, eğer belgenin içeriği ve karekod vb. tüm doğrulamaları okunaklı ve eksiksiz ise kabul  edilecektir.
c) Adayların ilanda açıklama olarak belirtilen şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları  gerekmektedir.
d) Bu ilanda yayımlanan araştırma görevlisi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 50/d maddesi kapsamında atama yapılacaktır.
e) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın eşdeğerlik tablosu kullanılır.
f) Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve  Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 15. maddesi gereği, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlarda araştırma görevlisi kadroları ile ilgili  olarak, bu Yönetmelik uyarınca yapılacak ön değerlendirme sonucunda giriş sınavına katılmaya hak kazananlar için, giriş sınavı sözlü olarak yapılır.
g) Adaylar sadece bir kadroya başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayın tüm başvuruları iptal edilir.
h) İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya koşullarının uygun olmadığı tespit edilen adayların sınavı geçersiz sayılacak ve  atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
ı) Atama yapılacak programın lisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa, o alanda ALES’ten en az 70 puan alınmış olması gerekmektedir
(Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin, başvuru belgelerinin haricinde muafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde ön değerlendirme ve  nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanları 70 olarak kabul edilecektir.)
i) Yabancı Dil Sınav Belgesinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından geçerliliği kabul edilen Merkezi Yabancı Dil sınavları (YDS veya eYDS veya YÖKDİL) veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan birisine ait olması gerekmektedir. Sınav puanının ise en az 50 puan veya  ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan alınmış olması gerekir.
j) Yabancı dille eğitim yapılan birimlere yapılan başvurularda “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim  Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” ‘in ilgili maddeleri gereğince asgari koşulların sağlanmış olması gerekmektedir.
k) Üniversite web sayfasından ve/veya https://ilan.aybu.edu.tr/ adresinden yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir.
l) İlanımıza ve sınav sonuçlarına http://www.aybu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
m) Üniversite sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
n) Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI VE ALANI UNVANI DERECESİ ADET AÇIKLAMA İSTENİLEN ASGARİ ALES PUANI VE TÜRÜ İSTENİLEN ASGARİ YABANCI
DİL PUANI
ÖNCELİKLİ ALAN
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Fizyoloji Araştırma Görevlisi 4 1 Tıp, Veterinerlik, Eczacılık fakülteleri mezunu olup, Tıp Fizyolojisi alanında tezli yüksek lisans veya doktora
yapıyor olmak.
SAY-75 50 Öncelikli Alan
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek
Bilimleri
Farmakognozi Araştırma
Görevlisi
4 1 Farmakognozi alanında doktora
yapıyor olmak.
SAY-70 70 Öncelikli Alan
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek Bilimleri Farmakoloji Araştırma Görevlisi 4 1 Farmakoloji alanında doktora yapıyor olmak. SAY-70 70 Öncelikli Alan
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek
Bilimleri
Farmasötik
Toksikoloji
Araştırma
Görevlisi
4 1 Farmasötik Toksikoloji alanında
doktora yapıyor olmak.
SAY-70 70 Öncelikli Alan
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku İdare Hukuku Araştırma Görevlisi 4 1 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak. Hukuk alanında tezli yüksek
lisans yapıyor olmak.
EA-70 50 Öncelikli Alan
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Milletlerarası Hukuk Araştırma Görevlisi 4 1 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak. Hukuk alanında tezli yüksek
lisans yapıyor olmak.
EA-70 50 Öncelikli Alan
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bilişim Hukuku Araştırma Görevlisi 4 1 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak. Hukuk alanında tezli yüksek
lisans yapıyor olmak.
EA-70 50 Öncelikli Alan
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk İslam Hukuku Araştırma Görevlisi 5 1 Hukuk Fakültesi veya İlahiyat Fakültesi mezunu olmak. Özel Hukuk veya İslam Hukuku alanında tezli
yüksek lisans yapıyor olmak.
EA-70 50
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Gelişim Psikolojisi Araştırma Görevlisi 4 1 Psikoloji Lisans Mezunu olmak.
Psikoloji Anabilim dallarında yüksek lisans yapıyor olmak.
EA-70 70 Öncelikli Alan
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Gelişim Psikolojisi Araştırma Görevlisi 4 1 Psikoloji Lisans Mezunu olmak. Psikoloji Anabilim dallarında yüksek
lisans yapıyor olmak.
EA-70 70 Öncelikli Alan
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sanat Tarihi Türk ve İslam Sanatı Araştırma Görevlisi 5 1 Arkeoloji bolumu lisans mezunu olmak ve arkeoloji alanında doktora yapıyor olmak. SÖZ-70 50
İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Din Bilimleri (Din Psikolojisi) Araştırma Görevlisi 5 1 İlahiyat veya İslami İlimler Fakültesinden mezun olmak. Din Psikolojisi alanında yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak. SÖZ-80 80
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Araştırma Görevlisi 5 1 İlahiyat veya İslami İlimler Fakültesinden mezun olmak. Temel İslam Bilimleri (Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi) alanında yüksek lisans yapmış ve aynı alanda doktora yapıyor olmak. SÖZ-70 50
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 1 İlahiyat veya İslami İlimler Fakültesinden mezun olmak. Tefsir veya Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat alanında yüksek lisans yapmış olmak. Hafızlık belgesine sahip olmak.
Kur’an-ı Kerim dersi okutma ile ilgili 2
(iki) yıl iş deneyimine sahip olmak.
SÖZ-70 50
Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bina Bilgisi Araştırma Görevlisi 4 1 Mimarlık lisans mezunu olmak. Bina Bilgisi alanında yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak. SAY-80 75 Öncelikli Alan
Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Yapı Bilimleri Araştırma Görevlisi 4 1 Mimarlık lisans mezunu olmak. Yapı Bilimleri alanında yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak. SAY-80 75 Öncelikli Alan
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği Yazılım Mühendisliği Araştırma Görevlisi 4 1 Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümlerinden lisans derecesi almış olmak ve aynı bölümde yüksek lisans
yapıyor olmak.
SAY-70 65 Öncelikli Alan
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği Yazılım Mühendisliği Araştırma Görevlisi 4 1 Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümlerinden lisans derecesi almış olmak ve aynı bölümde yüksek lisans
yapıyor olmak.
SAY-70 65 Öncelikli Alan
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Atçılık ve Antrenörlüğü Pr. Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 4 1 Atçılık ve At Antrenörlüğü Önlisans ile herhangi bir lisans programından mezunu olmak.
Atlı Dayanıklılık ve Binicilik Lisansına
sahip olmak.
MUAF MUAF
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Pr. Öğretim Görevlisi (Ders
Verecek)
4 1 Biyoloji bölümü mezunu olmak. Bitki sitogenetiği üzerine yüksek lisans yapmış olmak. Minuartia cinsi üzerine
çalışmalar yapmış olmak.
SAY-70 MUAF
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Otobüs Kaptanlığı Pr. Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 1 Otobüs Kaptanlığı Önlisans ve herhangi bir lisans mezunu olmak. Src1 ve Src2 ve Psikoteknik belgelerine sahip olmak. Şoförlük
deneyimine sahip olmak.
MUAF MUAF
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Toptan ve Perakende Satış Emlak ve Emlak Yönetimi Pr. Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 1 İşletme Alanında doktora yapmış olmak. Firma değeri konusu ile Leasing Şirketleri konusunda çalışmaları olmak. Alanında tecrübe
sahibi olmak.
SÖZ-70 MUAF
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Pr. Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 1 Lisans mezunu olmak. 1, 2 ve 3. seviye Yangın Eğitici Eğitimi Sertifikasına sahip olmak. KBRN Tehditleri ve Dekontaminasyon Sertifikasına sahip olmak. Orman ve Kırsal alan yangınlarına müdahale eğitim sertifikasına sahip olmak.
Arama ve Kurtarma Eğitim Sertifikasına sahip olmak. İtfaiye Araç Sürüş Simülatörü Eğitmen Eğitimi Sertifikasına sahip olmak. İtfaiyecilik alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi
olmak.
MUAF MUAF
Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Antrenörlük Eğitimi Araştırma Görevlisi 5 1 Beden Eğitimi ve Spor Tezli yüksek lisans programından mezun olmak ve Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı, Antrenman ve Hareket Bilimleri Doktora Programında doktora yapıyor olmak. (SAY-EA-SÖZ) 70 50
* Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 22.05.2019 tarihli yürütme kurulu kararı gereğince, yapılacak başvurularda dikkate alınacak ALES puan  türlerinin üniversitelerce belirlenmesi gerektiğinden tabloda belirtilen puan türleri esas alınacaktır.

Öğretim Elemanı Sınav Takvimi:
Başvuruda bulunacak adayların ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde başvuru yapmaları gerekmektedir.
Ön Değerlendirme Tarihi: 24/01/2022
Sınav Giriş Tarihi : 31/01/2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 09/02/2022

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.