Dolar 19,0235
Euro 20,5397
Altın 1.201,67
BİST 4.959,26
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 16°C

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 116 Sözleşmeli Personel Alım İlanı

13 Ocak 2022 9:42 pm
106

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden:
4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Ankara  Yıldırım  Beyazıt  Üniversitesinin  Ankara  ili  ve  ilçelerindeki  birimlerinde  istihdam  edilmek  üzere,  “Sözleşmeli  Personel  Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ile “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu”nun 4. maddesinin B fıkrasına göre, 2020 KPSS ve 2018 – 2020 EKPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 116 (yüz on altı) adet sözleşmeli personel alınacaktır.

Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde sadece online olarak https://ilan.aybu.edu.tr adresinden kabul edilecek ve bu link üzerinden işlemler yürütülecektir.

Şahsen veya posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Sistem üzerinden tamamlanmayan taslak durumundaki başvurular, belirtilen şartları taşımayan, eksik bilgi/belgesi olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.   (Online   olarak   yapılan   başvurular   için   istenen   tüm   bilgi   ve   belgeler   gerektiğinde   Rektörlüğümüzce   adaylardan   fiziksel   olarak istenebilecektir.)

GENEL AÇIKLAMA VE ŞARTLAR:
– Başvuracak adayların aşağıda belirtilen şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.
– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
– Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak.
– Tüm başvurular için 35 yaşından gün almamış olmak.
–  657  Sayılı  Kanunun  53.  maddesi  hükümleri  saklı  kalmak  kaydı  ile  çalışmaya  ve  görevini  devamlı  yapmasına  engel  olabilecek vücut  veya  akıl hastalığı  ile  ilgili  engeli  bulunmamak.  (Göreve  asaleten  atanma  aşamasında  atanmaya  hak  kazanan  tüm  adaylardan  hastanelerden  alınacak  rapor istenecektir.)
–  Başvuracak  adaylardan  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanununun  4/B  maddesine  göre  kamu  kurumlarında  istihdam  edilenlerin,  “Bu  şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek  taraflı  feshetmeleri  halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır.
–  KPSS  sınavına  girmiş  olmak.  BP13  kodlu  Büro  Personeli  kadrosuna  başvuracaklar  için  EKPSS  sınavına  girmiş  olmak.  (Lisans  mezunlarında KPSS-P3, Ön lisans mezunlarında KPSS-P93, Ortaöğretim mezunlarında KPSS-P94 ve EKPSS-P1 puanı esas alınacaktır. Kişinin başvurduğu pozisyon için aranan mezuniyet düzeyine göre KPSS puan türüne sahip olması gerekmektedir.)
2. Beyan Formu: AYBÜ Personel Daire Başkanlığı Web Sitesinden ilgili form indirilip (https://aybu.edu.tr/GetFile?id=b98cf439-782e-4b46-9399- 49711f538015.docx) ıslak imzalı şekilde imzalandıktan sonra tekrar sisteme yüklenecektir.
3. Mezuniyet Belgesi: e-Devletten alınan, sorgulama kodu veya karekod üzerinde silinti ve kazıntı olmayan mezuniyet belgesi.
4. Nüfus Kayıt Örneği: e-Devlet Barkotlu
5. KPSS Sonuç Belgesi: ÖSYM Barkotlu Çıktı, BP13 kodlu Büro Personeli kadrosuna başvuracaklar için EKPSS Sonuç Belgesi (Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır)
6. Tecrübeyi Gösteren Belge: Eğer ilanın açıklamasında tecrübe şartı bulunuyorsa; SGK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı dökümü veya İlgili Makama Belgesi
7. Yabancı Dil Belgesi: Eğer ilanın açıklamasında dil şartı bulunuyorsa; ÖSYM’den internet üzerinden alınan sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayan belge.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLAR:
–  Tüm  atamalar  KPSS  puan  sıralamasıyla  olacaktır.  Adayların  puanlarının  eşit  olması  halinde  mezuniyet  tarihi  önce  olan,  bunun  da  eşit  olması halinde doğum tarihi önce olan (yaşça büyük olan) adaya öncelik tanınır.
– Başvuru sonrasında yazılı ve/veya sözlü sınav/mülakat yapılmayacaktır.
– KPSS (B) grubu (KPSS-P3), (KPSS-P93), (KPSS-P94) ve BP13 kodlu Büro Personeli kadrosuna başvuracaklar için EKPSS (EKPSS-P1) puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanan adayların isim listeleri, işe başlamaları için gerekli evraklar ile evrakların teslim edileceği yer ve zaman, başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 15 (on beş) iş günü içerisinde www.aybu.edu.tr internet adresinden ilan edilecektir.Asıl Olarak Atanmaya Hak Kazanan

Adaylardan Aşağıdaki Belgeler İstenecektir:
1. Özgeçmiş
2. Adli Sicil Belgesi: e-Devletten resmi kurum / memuriyet seçeneği kullanılmalı
3. Detaylı Hizmet Dökümü: e-Devletten SGK tescil ve hizmet dökümü / barkotlu belge oluştur seçeneği kullanılmalı
4. Vesikalık Fotoğraf: 4 adet fotoğraf
5. Sağlık Raporu: Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığının bulunmadığına dair tek hekimden alınmış sağlık raporu
6. Askerlik Durum Belgesi: e-Devlet barkotlu çıktı
7. Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi: Atama başvurusu sırasında doldurulacaktır.

İLAN EDİLEN POZİSYONLARA AİT BİLGİLER
KODU UNVAN ADET KPSS PUAN TÜRÜ ARANILAN NİTELİKLER
T01 Teknisyen 2 2020 KPSS P94
En az 60 puan almış olmak
 Meslek liselerinin Elektrik-Elektronik Teknolojisi Elektrik Tesisatları ve Pano Montörü alanından mezun olduğuna dair mezuniyet belgesine sahip olmak.
 İlan tarihi itibariyle MEB Onaylı tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde elektrik tesisat ve pano montörlüğü sertifikasına sahip olmak.
 Elektronik renk kodlarını okuyabilmek üzere renk körlüğü bulunmamak.
 Erkek olmak.
T02 Teknisyen 1 2020 KPSS P94
En az 60 puan almış olmak
 Meslek liselerinin Makine ve Tasarım Teknolojisi alanı Makine Bakım Onarım bölümünden mezun olmak.
 İlan tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde endüstriyel bakım onarım sertifikasına sahip olmak.
 Erkek olmak.
T03 Teknisyen 1 2020 KPSS P94
En az 60 puan almış olmak
 Meslek liselerinin Tesisat Teknolojisi İklimlendirme Bölümü Tesisat Teknolojisi İklimlendirme alanı Tesisat ve Enerji Sistemleri Alanından mezun olmak.
 İlan tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde ısıtma ve doğalgaz iç tesisatçılığı sertifikasına sahip olmak.
 Erkek olmak.
(Şereflikoçhisar Yerleşkesinde çalışmak üzere)
T04 Teknisyen 1 2020 KPSS P94
En az 60 puan almış olmak
 Meslek liselerinin Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi bölümünden mezun olmak.
 İlan tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı onaylı endüstriyel otomasyon sistemleri geliştirme ve uyum eğitimi sertifikasına sahip olmak.
 Erkek olmak.
T05 Teknisyen 2 2020 KPSS P94
En az 60 puan almış olmak
 Meslek liselerinin İnşaat Teknolojisi alanı Yapı Yüzey Kaplama ve Yalıtım bölümünden mezun olmak.
 Erkek olmak.
T06 Teknisyen 1 2020 KPSS P94
En az 60 puan almış olmak
 Meslek liselerinin Mobilya ve İç Mekân Tasarımı bölümünden mezun olmak.
 Erkek olmak.
T07 Teknisyen 2 2020 KPSS P94
En az 60 puan almış olmak
 Ortaöğretim mezunu olmak.
 İlanın Resmi Gazete’de yayınlanma tarihi öncesinde alınmış olan bahçıvanlık veya peyzaj alanı ile ilgili herhangi bir sertifikaya sahip olmak,
 Erkek olmak.
BP01 Büro Personeli 8 2020 KPSS P3
En az 60 puan almış olmak
 İktisat, Maliye veya İşletme Bölümü lisans mezunu olmak.
 İhale Mevzuatı, Devlette Mal Alım Usulleri, Personel Maaşlarının Yapılması, Fatura Kesilmesi, Satın Alma, Hakediş Ödemeleri, Taşınır Kayıt, Teknik Ambar Kaydı Süreçleri alanlarından en az bir alanda SGK Dökümü veya çalıştığı işyerinden yukarıdaki alanlarda çalıştığına dair imzalı/kaşeli ilgili makama yazısıyla belgelendirmek kaydıyla en az bir yıl tecrübe sahibi olmak.
BP02 Büro Personeli 17 2020 KPSS P93
En az 60 puan almış olmak
 Maliye veya Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ön lisans programlarından birinden mezun olmak.
BP03 Büro Personeli 4 2020 KPSS P93
En az 60 puan almış olmak
 Bilgisayar Programcılığı ön lisans bölümlerinden mezun olmak.
BP04 Büro Personeli 5 2020 KPSS P3
En az 60 puan almış olmak
 Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans bölümlerinin birisinden mezun olmak
 HTML, CSS, Boostrap, İnternet Ağları, Güvenlik Duvarı, Sanallaştırma Sistemleri alanlarından en az bir alanda SGK Dökümü veya çalıştığı işyerinden yukarıdaki alanlarda çalıştığına dair imzalı/kaşeli ilgili makama yazısıyla belgelendirmek kaydıyla en az bir yıl
tecrübe sahibi olmak.
BP05 Büro Personeli 5 2020 KPSS P3
En az 60 puan almış olmak
 İngiliz Dili, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim ve Tercümanlığı veya Çeviribilim lisans programlarından birinden mezun olmak.
BP06 Büro Personeli 5 2020 KPSS P93
En az 60 puan almış olmak
 Herhangi bir ön lisans mezunu olmak.
 YÖK tarafından kabul edilen merkezi dil sınavlarından İngilizce en az 50 puanı olmak. (geçerliliği devam eden)
BP07 Büro Personeli 3 2020 KPSS P93
En az 60 puan almış olmak
 Herhangi bir ön lisans mezunu olmak.
 Proje Finans Uzmanlığı, Proje Mühendisliği, Proje Satış Sorumlusu, Proje Yazma Elemanı ve Proje Yöneticiliği alanlarından en az bir alanda SGK Dökümü veya çalıştığı işyerinden
yukarıdaki alanlarda çalıştığına dair imzalı/kaşeli ilgili makama yazısıyla belgelendirmek kaydıyla en az bir yıl tecrübe sahibi olmak.
BP08 Büro Personeli 2 2020 KPSS P93
En az 60 puan almış olmak
 Adalet Meslek Yüksekokulu veya Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü ön lisans mezunu olmak.
BP09 Büro Personeli 2 2020 KPSS P3
En az 60 puan almış olmak
 Bilgi ve Belge Yönetimi lisans programından mezun olmak.
BP10 Büro Personeli 15 2020 KPSS P93
En az 60 puan almış olmak
 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ön lisans programlarından birisinden mezun olmak.
 Üst yönetici sekreterliği/asistanlığı alanında SGK Dökümü veya çalıştığı işyerinden yukarıdaki alanda çalıştığına dair imzalı/kaşeli ilgili makama yazısıyla belgelendirmek kaydıyla en az bir yıl
tecrübe sahibi olmak.
BP11 Büro Personeli 3 2020 KPSS P3
En az 60 puan almış olmak
 Herhangi bir lisans mezunu olmak.
 İlanın Resmi Gazete’de yayınlanma tarihi öncesinde alınmış olan; Büro Yönetimi ve Yöneticiliği Asistanlığı, Muhasebe, Temel Ofis Programları, İşaret Dili, Halkla İlişkiler ve İletişim, Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi sertifikalarından birisine sahip olmak veya Proje Finans Uzmanlığı, Proje Mühendisliği, Proje Satış Sorumlusu, Proje Yazma Elemanı ve Proje Yöneticiliği alanlarından en az bir alanda SGK Dökümü veya çalıştığı işyerinden yukarıdaki
alanlarda çalıştığına dair imzalı/kaşeli ilgili makama yazısıyla belgelendirmek kaydıyla en az bir yıl tecrübe sahibi olmak.
BP12 Büro Personeli 3 2020 KPSS P93
En az 60 puan almış olmak
 Herhangi bir ön lisans mezunu olmak.
 İlanın Resmi Gazete’de yayınlanma tarihi öncesinde alınmış olan; ileri düzeyde fotoğrafçılık, basın fotoğrafçılığı, ajans haberciliği, gazetecilik, internet haberciliği, sosyal medya içerik üretme veya grafik tasarım sertifikalarından birine sahip olmak.
 Basınla ilgili farklı bir alan veya yukarıdaki alanlardan en az bir alanda SGK Dökümü veya
çalıştığı işyerinden yukarıdaki alanlarda çalıştığına dair imzalı/kaşeli ilgili makama yazısıyla belgelendirmek kaydıyla en az bir yıl tecrübe sahibi olmak.
BP13 Büro Personeli 2 2018 – 2020
EKPSS P1 En az
60 puan almış olmak
 Ortaöğretim Kurumlarının Bilişim Teknolojileri Alanından mezun olmak,
 İlanın Resmi Gazete’de yayınlanma tarihi öncesinde alınmış olan Bilgisayar Ağları Sertifikası ile Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasına sahip olmak.
BP14 Büro Personeli 13 2020 KPSS P94
En az 60 puan almış olmak
 Ortaöğretim mezunu olmak.
 İlanın Resmi Gazete’de yayınlanma tarihi öncesinde alınmış olan Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Office Teknolojileri ve Yönetimi alanlarından en az birinden sertifika sahibi olmak
BP15 Büro Personeli 13 2020 KPSS P94
En az 60 puan almış olmak
 Ortaöğretim mezunu olmak.
 İlanın Resmi Gazete’de yayınlanma tarihi öncesinde alınmış olan Bilgisayar İşletmenliği
(Operatörlüğü), Temel Office Programları, Bilgisayarda Doküman Hazırlama alanlarından en az birinden sertifika sahibi olmak
ST01 Sağlık Teknikeri 2 2020 KPSS P93
En az 60 puan almış olmak
 Anestezi veya Anestezi Teknikerliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
ST02 Sağlık Teknikeri 1 2020 KPSS P93
En az 60 puan almış olmak
 Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
ST03 Sağlık Teknikeri 1 2020 KPSS P93
En az 60 puan almış olmak
 Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
HM01 Hemşire 2 2020 KPSS P3
En az 60 puan almış olmak.
 Yükseköğretim Kurumlarının Hemşirelik Programlarının birinden en az lisans düzeyinde mezun olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.