Dolar 19,0310
Euro 20,5292
Altın 1.194,22
BİST 4.932,56
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 12°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 17°C

Ankara Üniversitesi 11 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Ankara Üniversitesi 11 Öğretim Üyesi Alım İlanı
12 Mayıs 2022 12:14 am
122
Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden
Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz akademik birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.
Doçent kadrolarına daimi statüye göre atama yapılacaktır. Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların “Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atama ve Yükseltme Asgari Koşulları”nda belirtilen niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Adaylar;
-Başvuru için asgari koşulları sağladığına ilişkin beyanname
– Diplomalar (*)
– Doçentlik belgesi (*)
– Yabancı Dil Belgesi (*)
– Özgeçmiş
-Yayın Listesi
– Fotoğraf (1 adet)
– Bilimsel yayınlar, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar, sanat eserleri, icra olunan eserler ve bunlara ilişkin doküman, eğitim öğretim faaliyetleri, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans bilim uzmanlığı çalışmaları, Üniversiteler veya Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan eserleri ile birlikte Üniversitemiz Personel Bilgi Sistemi üzerinden (https://pbs.ankara.edu.tr/basvuru/) çevrimiçi başvuru yoluyla müracaat edecektir.
Adaylar elektronik ortamda müracaat edecekleri başvuru dosyalarını hazırlarken “Akademik Personel Alımı Başvuru Ekranı Yardım Dokümanı” başlıklı https://pbs.ankara.edu.tr/basvuru/ adresinde yer alan açıklamalara dikkat etmelidir.
Ayrıca; Doçentlik kadrosuna başvuracakların; Rektörlük Personel Daire Başkanlığına; Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların ilgili birimlere çevrimiçi başvuru yapıldığına dair çevrimiçi başvuru sayfasından indirilecek Başvuru Formu’nun çıktısı ile birlikte bir dilekçe ve ekinde 1 takım dosya ile ilanın son başvuru tarihine kadar şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.
1 – Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gündür.
2 – Başvurularda anılan Kanun, Yönetmelik ve İlkelerde öngörülen koşulları yerine getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere sahip olmayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.
3- Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belgenin başvuruda teslim edilmesi gerekmektedir.
(*) e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge veya resmi kurumlarca onaylanmış belge

BİRİM UNVAN ADET AÇIKLAMALAR
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği ABD DOÇENT 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında lisans, yükseklisans ve doktora yapmış olmak, yapay zeka elektromanyetik ve kriptoloji uygulamaları konularında çalışmaları olmak.
Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği ABD DR.ÖĞR.ÜYESİ 1 Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans, yükseklisans ve doktora yapmış olmak, yapay zeka alanında dağıtık makine öğrenmesi doğal dil işleme ve bulut bilişim konularında çalışmaları olmak.
Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği ABD DR.ÖĞR.ÜYESİ 1 Matematik bölümü lisans mezunu, Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak, büyük veri analizi, yapay zeka, büyük verinin bioenformatik uygulamaları konularında çalışmaları olmak
Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği ABD DR.ÖĞR.ÜYESİ 1 Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans, yükseklisans ve doktora yapmış olmak, blok zincir, yapay zeka ve metin madenciliği alanında çalışmaları olmak.
Yazılım Mühendisliği ABD DR.ÖĞR.ÜYESİ 1 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği alanında lisans, yükseklisans ve doktora yapmış olmak, yaygın bilişim akıllı ortamlar ve nesnelerin interneti alanında çalışmaları olmak.
Yazılım Mühendisliği ABD DR.ÖĞR.ÜYESİ 1 Bilgisayar Bilimi ve Bilişim Sistemleri alanında lisansüstü eğitim yapmış olmak, yazılım tanımlı ağlar, blok zinciri teknolojisi, servis kalitesi ve yönlendirme konularında çalışmaları olmak.
Yazılım Mühendisliği ABD DR.ÖĞR.ÜYESİ 1 Bilgisayar Mühendisliği ya da Bilişim Sistemleri alanında lisans, yükseklisans ve doktora yapmış olmak, hyperspektral görüntüleme alanında çalışmaları olmak.
Yazılım Mühendisliği ABD DR.ÖĞR.ÜYESİ 1 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında lisans ve lisansüstü eğitim yapmış olmak, programlama dersinin öğretimi üzerine ve bilişim ve bilgi güvenliği alanında çalışmaları olmak.
İnşaat Mühendisliği ABD DR.ÖĞR.ÜYESİ 1 İnşaat Mühendisliği alanında lisans, yükseklisans ve doktora yapmış olmak, betonarme çelik ve ahşap yapıların kompozit malzemeler ile güçlendirilmesi ve malzemelerin çarpma yüklemeleri altında etkileri konularında çalışmaları olmak.
İnşaat Mühendisliği ABD DR.ÖĞR.ÜYESİ 1 İnşaat Mühendisliği alanında lisans, yükseklisans ve doktora yapmış olmak, inşaat sektöründe üç boyutlu eklemeli imalatın uygulamaları ve hava kalitesini iyileştiren malzemeler konularında çalışmaları olmak.
İnşaat Mühendisliği ABD DR.ÖĞR.ÜYESİ 1 İnşaat Mühendisliği alanında lisans, yükseklisans ve doktora yapmış olmak, inşaat sektöründe sürdürülebilir kalkınma amaçlı yıkıntı atıklarının değerlendirilmesi ve hasar onarabilen kompozit malzemeler konusunda çalışmaları olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.