Dolar 20,8765
Euro 22,5195
Altın 1.326,87
BİST 5.135,52
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Az Bulutlu
İstanbul
21°C
Az Bulutlu
Cts 22°C
Paz 24°C
Pts 24°C
Sal 23°C

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2022 2023 Güz Dönemi Yüksek Lisans ve Doktora İlanı

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2022 2023 Güz Dönemi Yüksek Lisans ve Doktora İlanı

2022-2023 Güz Yarıyılı Lisansüstü öğrenci alımı yapacak programlarımıza 20 Haziran-03 Temmuz 2022 tarihleri arasında online başvuru sistemimiz üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sistemi ve süreci ile ilgili sorularınız için enstitümüze eposta gönderebilir (iae@asbu.edu.tr) veya telefon edebilirsiniz (0312 596 4653-4866).

» Başvuru Şartları ve Kontenjanlar İçin Tıklayınız.
» Başvuru Süreci Takvimi İçin Tıklayınız.
» Başvuruda Gerekli Belgeler İçin Tıklayınız.
» Online Başvuru İçin Tıklayınız.

 

BAŞVURUDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

1. Başvuru esnasında sisteme sadece 1 (bir) adet mezuniyet bilgisi girilmesi ve 1 (bir) adet mezuniyet belgesi yüklenmesi gerekmektedir. (Fakat Lisans mezuniyet koşulu olan doktora programlarına hem lisans hem de yüksek lisans bilgileri girilecek ve belgeleri yüklenecektir.)

2. Başvuru sistemine tüm bilgiler girildikten ve belgeler yüklendikten sonra en son sayfadaki “Program Tercihleri” kısmından başvurmak istediğiniz programları seçmeniz (en fazla 3 program seçilebilir) ve “Bu başvuruda beyan etmiş olduğum tüm bilgilerimin doğru olduğunu onaylıyorum. Beyan etmiş olduğum bilgilerimin yanlış olması durumunda kaydım yapılmış ise; kaydımın silinmesini kabul ediyorum.” ibaresini tıklayarak başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz değerlendirmeye alınamaz. 

3. Adayın not ortalaması 100′ lük sisteme göre değerlendirilir. Adayın mezun olduğu yükseköğretim kurumundan alacağı onaylı transkriptteki 100’lük notu esas alınır. Transkriptte, 100′ lük notu gösterilmeyen adaylar için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının not dönüşüm tablosu kullanılır. Eşdeğerliklere ulaşmak için tıklayınız.

4. ALES Sonuç Belgesinin geçerlilik süresi beş (5) yıldır.

5. Geçerlilik süresi belirgin olmayan KPDS, ÜDS,  YDS, e-YDS, YÖKDİL ve e-YÖKDİL sınav sonuçlarının geçerlilik süresi sınav tarihinden itibaren beş (5) yıldır.

6. Doktora / Sanatta Yeterlik / Tıpta Uzmanlık / Diş Hekimliğinde Uzmanlık / Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık / Eczacılıkta Uzmanlık mezunlarının yüksek lisans ve doktora başvurularında, ALES şartı aranmaz. Bu adayların ön değerlendirme ve genel değerlendirme hesaplamasında ALES puanı 70 (yetmiş) puan olarak değerlendirilir.

7. 06/02/2013 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olan veya mezun olan öğrenciler doktora programına başvuru yapabilir.