Dolar 19,1793
Euro 20,8972
Altın 1.219,59
BİST 4.839,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Üyesi Alım İlanı

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Üyesi Alım İlanı
6 Mayıs 2022 5:02 pm | Son Güncellenme: 6 Mayıs 2022 5:03 pm
115
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden

02.11.2018 tarih ve 30583 sayılı Resmi Gazetede “Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik” uyarınca aşağıda belirtilen Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Esasları’nın ilgili maddeleri uyarınca profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alınacaktır.
Başvurular, ilanın Resmî Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde elektronik ortamda Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi https://basvuru.asbu.edu.tr adresi üzerinden yapılabilecek olup adayların kamu hizmetine girmede aranan genel şartlara sahip olması, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Atanma ve Yükseltme Esaslarında belirtilen koşulları sağlamaları ve ilan şartını taşımaları gerekmektedir.
Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru için gerekli belgeler:
1. Dilekçe (Profesör kadrosuna başvuracak adayların başlıca araştırma eserini dilekçelerinde belirtmeleri gerekmektedir.)
2. ASBÜ Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Esasları ile Yayın Değerlendirme Formu-Beyanname (Form https://pdb.asbu.edu.tr/tr/asbu-ogretim-uyeligine-atanma-ve-yukseltme -esaslari adresinde yer almakta olup, bilgisayar ortamında doldurularak imzalanması ve başvuru sistemine yüklenmesi gerekmektedir.) *
3. Özgeçmiş ve yayın listesi
4. Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi ve doçentlik belgesi (Onaylı, yurtdışından alınmış ise denkliğinin YÖK/Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylandığını gösterir belge)
5. Yabancı dil belgesi**
6. Fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
7. Nüfus cüzdanı fotokopisi
8. Adli sicil kaydı
9. Erkek adaylar için askerlik belgesi
10. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan Hizmet Belgesi (Halen bir Kamu Kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar için)
Not: Başvurularda e-devlet sistemi üzerinden alınan karekodlu belgeler kabul edilmektedir.
* Sanat ve Tasarım Fakültesi’ne yapılacak başvurular ASBÜ Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Esaslarında belirtilen şartlardan muaf tutulacaktır.
** Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Esasları gereğince; Yabancı dilde eğitim yapan birimlerde YÖK tarafından kabul edilen eğitim dilindeki merkezi yabancı dil sınavından en az 85 (seksen beş) veya eşdeğeri kabul edilen bir sınavdan muadili bir puan almak.
% 30 yabancı dille veya % 100 Türkçe eğitim yapan birimlerde YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan en az 70 (yetmiş) puan veya eşdeğeri kabul edilen bir dil sınavından muadili bir puan almak.

 

Birimi Unvanı Sayı Derece Açıklama
Hukuk Fakültesi
Kamu Hukuku Bölümü Genel Kamu Hukuku Anabilim Dalı Doçent 1 1 İnsan Hakları, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da İnsan Hakları ve Azınlık Hakları konularında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Kamu Hukuku Bölümü İdare Hukuku Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 3 İdare Hukuku ve İdare Hukuku Boyutuyla Bilişim Hukuku, Regülasyon Hukuku konularında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Siyasal Bilgiler Fakültesi
Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Siyaset
Anabilim Dalı
Profesör 1 1 Asya-Pasifik bölgesi uluslararası ilişkileri ve Avustralya dış politikası üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
İşletme Bölümü Üretim Yönetimi ve
Pazarlama Anabilim Dalı
Doçent 1 1 Envanter Kontrol, Ekonomik Parti Büyüklüğü ve Fiyatlama Kararları konularında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Siyaset
Anabilim Dalı
Doktor Öğretim Üyesi 1 3 Enerji Güvenliği ve Enerji Politikaları konularında akademik çalışmalar yapmış olmak.
İslami İlimler Fakültesi
Temel İslam Bilimleri Bölümü
Hadis Anabilim Dalı
Profesör 1 1 Hadis-Ahlak ve Hadis-Tarih İlişkileri konularında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Temel İslam Bilimleri Bölümü
Tefsir Anabilim Dalı
Doçent 1 1 Kuran Tarihi ve Nüzul Kronolojisi konularında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Sanat ve Tasarım Fakültesi
Görsel İletişim Tasarımı Bölümü
Görsel İletişim Tasarımı Anabilim Dalı
Doktor Öğretim Üyesi 1 3 Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı Doktora/Sanatta Yeterlik mezunu ve Görsel İletişim Tasarımı, Grafik Tasarım ve Göstergebilim üzerine teorik ve uygulamalı konularda akademik çalışmalar yapmış olmak.
İslami Araştırmalar Enstitüsü
İslam Ekonomisi ve Finansı Anabilim Dalı Doçent 1 1 İslam Devletler Özel Hukuku, Helal Gıda, Fıkhi Açıdan Sosyal Koruma konularında akademik çalışmalar yapmış olmak.
İslam Ekonomisi ve Finansı Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 3 İlgili alanda doktora yapmış, İslam İktisadında Bankacılık ve Para Sistemi konularında akademik çalışmalar yapmış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.