Dolar 19,1859
Euro 20,9016
Altın 1.220,29
BİST 4.833,34
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Anadolu Üniversitesi Sınav Uzmanı Alım İlanı

Anadolu Üniversitesi Sınav Uzmanı Alım İlanı
14 Mart 2022 1:22 pm | Son Güncellenme: 14 Mart 2022 1:23 pm
107

T.C.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
 
Üniversitemizde boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonlarına 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) Fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 ve 7/15754 sayılı Kararname ile belirlenen Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-2 maddesinin c fıkrası gereğince 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle ve her bir pozisyon için 10 katı aday arasından en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralamaya konularak gerçekleştirilecek (Bu sıralamaya göre son sırada aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu kişilerin tamamı sınava kabul edilir.)  yazılı ve sözlü sınav başarısı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 7 (yedi)  Sınav Hizmetleri Uzmanı alınacaktır. 

 

Genel Şartlar:

1- Başvuracak adaylarda 657 sayılı DMK’ nın 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır.
a) Türk vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
d) Erkekler adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilişkisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
e) 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
f) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
3- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı DMK’ nın 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler…” hükmüne uygun olması gerekmektedir.

Özel Şartlar:

1-Yurt içinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin aşağıdaki tabloda belirtilen bölümlerinden/programlarından birini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak.
2- Aşağıdaki tabloda belirtilen yabancı dil bilgisi puanına sahip olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla, yabancı dil sınav sonuç belgeleri, belge üzerinde geçerlilik süresi belirtilmemiş ise 5 yıl süreyle geçerlidir. Eşdeğer bir sınav sonucu ile başvuru yapacak adayların, sınav geçerlilik süresini aşmaması gerekmektedir. Yabancı dil belgelerinin denkliği hususunda ÖSYM Başkanlığının 06/04/2021 tarihli Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Yönergesi ve Eşdeğerlik Tablosu esas alınacaktır.  

Unvan ve Kontenjan tablosu için tıklayınız
Adaylar sözleşmeli sınav hizmetleri uzmanı pozisyonlarından sadece birisini seçebilirler. Birden fazla seçim yapan ya da seçimi belli olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru Adresi ve İletişim Bilgileri

·Başvurular, elektronik ortamda 14.03.2022/28.03.2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Anadolu Üniversitesi- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır.
·Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar başvuru süreciyle ilgili olarak 0 (222) 335 05 80 /1348/1351 telefon numaraları ve persdb@anadolu.edu.tr adresinden yardım alabilecektir. (Gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.) 

SINAV HİZMETLERİ UZMANI ADAYLARININ SINAV DEĞERLENDİRMESİ

1-  Genel ve özel şartları taşıyanlar ve müracaat için istenen belgeleri zamanında ve tam olarak ibraz edenler her bir grup için ilan edilen kadro sayısının 10 (on) katı aday 2020-KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türü dikkate alınarak, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere yazılı ve sözlü sınava çağırılacaktır. (Sonuncu aday ile aynı puana sahip olan adaylar da giriş sınavına alınacaktır.)  Sınava girme hakkı kazanan adayların listesi, sınav tarihi ve yeri müracaatların bitimi tarihinden itibaren 15 iş günü içinde Üniversitemiz internet sayfasında www.anadolu.edu.tr ilan edilecektir. Ayrıca adaylar, sonuç bilgilerini Kariyer Kapısı Platformu üzerinden görüntüleyecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
2- Sınavda başarılı olmak için yazılı ve sözlü sınavın ortalaması alınarak 100 tam puan üzerinden en az 70 tam puan alınması zorunludur. Adaylar nihai başarı derecelerine göre sıralamaya tabi tutulacak ve kontenjan sayısı kadar asil ve yedek aday belirlenecektir.
3- Sınav sonuçları, Sözlü Sınavı takip eden 15 iş günü içinde, her unvan için kontenjan sayısı kadar asil ile yedek adayların isimleri ve atamada istenecek belgeler Üniversitemiz internet sayfasında ( https://www.anadolu.edu.tr/duyurular ) ilan edilecektir. Ayrıca adaylar, yerleştirme bilgilerini Kariyer Kapısı Platformu üzerinden görüntüleyecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.  

Bilgi için: İşçi ve Sözleşmeli Personel Özlük İşleri Şube Müdürlüğü
Tel: (0222) 335 05 80 /1348/1351
İlan Tarihi: 14.03.2022
Son Başvuru Tarihi: 28.03.2022

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.