Dolar 19,0258
Euro 20,5349
Altın 1.200,74
BİST 4.953,71
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 16°C

Anadolu Üniversitesi 22 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Anadolu Üniversitesi 22 Öğretim Üyesi Alım İlanı
25 Aralık 2021 9:27 pm
82

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğünden

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen boş kadrolarına; 657 sayılı Kanunun 48. maddesi, 2547  sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Anadolu Üniversitesinde Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma ile İlgili Değerlendirme Ölçütleri hükümlerini taşıyan öğretim üyeleri (Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi) alınacaktır.

Başvuru için gerekli belge ve bilgiler:
Adayların; başvuru dilekçesi, 2 adet fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim ve yabancı dil belgesi ile askerlik durumlarını gösteren belge ile birlikte ilgili yönetmelik hükümleri uyarınca, Üniversitemiz Değerlendirme Ölçütlerine göre Profesör adaylarının 6 adet, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi adaylarının da 4 adet dosyayı dijital ortamda (USB -flash bellek- içinde) hazırlayarak, ilanın yayımlandığı tarihi izleyen 15 gün içinde, Profesör ve Doçent adaylarının Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi adaylarının da kadronun ilan edildiği ilgili Birime şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doçent kadrolarına başvuranlardan doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurul tarafından sözlü sınava tabi tutulmadan almış olanlar; 2547 sayılı Kanunun 24., Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 10. ve Anadolu Üniversitesinde Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma ile İlgili Değerlendirme Ölçütlerinin B maddesi uyarınca Üniversitelerarası Kurulun oluşturacağı jüri tarafından sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların kadrolara atamaları yapılamayacaktır.

Adaylar; şartları uyan kadrolardan sadece birine başvurabilecek olup, başvuru şartlarını sağlamayan veya başvuru süresi içinde şahsen yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. İlan hakkındaki detaylı bilgilere www.anadolu.edu.tr internet adresimizden ulaşılabilir.

BİRİM BÖLÜM ANABİLİM /ANASANAT DALI/PROGRAM UNVAN ADET BAŞVURU ŞARTLARI
AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ SOSYAL HİZMET VE DANIŞMANLIK SOSYAL HİZMET VE DANIŞMANLIK AD. DR.ÖĞR. ÜYESİ 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında Doktora yapmış olmak ve akılcı duygusal davranış terapisi ve sanal gerçeklik konularında çalışmalar yapmış olmak.
SOSYAL HİZMET VE DANIŞMANLIK SOSYAL HİZMET VE DANIŞMANLIK AD. DR.ÖĞR. ÜYESİ 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında Doktora yapmış olmak ve çocuklarda travma, terapi motivasyonu ve çevrimiçi (online) psikolojik danışma konularında çalışmalar yapmış olmak.
SOSYAL HİZMET VE DANIŞMANLIK SOSYAL HİZMET VE DANIŞMANLIK AD. DR.ÖĞR. ÜYESİ 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında Doktora yapmış olmak ve psikolojik danışmada erken bırakma ve öz-duyarlık ve narsisizm konularında çalışmalar yapmış olmak.
TERAPİ VE REHABİLİTASYON TERAPİ VE REHABİLİTASYON AD. DR.ÖĞR. ÜYESİ 1 Psikoloji alanında Doktora yapmış olmak ve yakın ilişkilerde eş seçimleri, duyarlılık ve esenlik konularında çalışmalar yapmış olmak.
YAYGIN ÖĞRETİM YAYGIN ÖĞRETİM AD. DOÇENT 1 Doçentliğini Açık ve Uzaktan Öğrenme alanından almış olmak ve eğitimde yapay zeka araçları kullanımı ve uzaktan eğitimde alternatif ölçme yöntemleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ ECZACILIK TEKNOLOJİSİ FARMASÖTİK BİYOTEKNOLOJİ AD. DOÇENT 1 Doçentliğini Farmasötik Biyoteknoloji alanından almış olmak ve sinerjik etki için gen/antikanser ajan formülasyonları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
TEMEL ECZACILIK BİLİMLERİ FARMASÖTİK MİKROBİYOLOJİ AD. DOÇENT 1 Doçentliğini Farmasotik Mikrobiyoloji alanından almış olmak ve hastalıklarda bağırsak mikroflorasındaki değişimler üzerine çalışma yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ TARİH ORTAÇAĞ TARİHİ AD. PROFESÖR 1 Doçentliğini Ortaçağ Tarihi alanından almış olmak ve Selçuklu dönemi kültür tarihi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
TARİH TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİ AD. PROFESÖR 1 Doçentliğini Atatürk İnkılapları ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi alanından almış olmak ve Türk harp tarihi ve Türk askeri tarihi konularında çalışmalar yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİM YÖNETİMİ AD. DOÇENT 1 Doçentliğini Eğitim Yönetimi alanından almış olmak ve uluslararası sınavlar ve eğitim politikası üzerine çalışmalar yapmış olmak.
EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİMDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME AD. DOÇENT 1 Doçentliğini Eğitim Bilimleri (Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme) alanından almış olmak ve Karma Rasch Modeli ve ölçeklerde madde sıra etkisine yönelik çalışmalar yapmış olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ HEYKEL HEYKEL ASD. DR.ÖĞR. ÜYESİ 1 Sanatta Yeterliğini Heykel alanından almış olmak ve dijital heykel alanında çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSAT FAKÜLTESİ MALİYE MALİYE TEORİSİ AD. DOÇENT 1 Doçentliğini Maliye alanından almış olmak ve kamu sosyal harcamaları, idareler arası mali ilişkiler ve Avrupa Birliği maliyesi konularında çalışmalar yapmış olmak.
İLETİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BASIN VE YAYIN GENEL GAZETECİLİK AD. PROFESÖR 1 Doçentliğini Uygulamalı İletişim alanından almış olmak ve radyo yayıncılığı, podcast yayıncılığı ve yavaş medya konularında çalışmalar yapmış olmak.
BASIN VE YAYIN GENEL GAZETECİLİK AD. PROFESÖR 1 Doçentliğini Uygulamalı İletişim alanından almış olmak ve dijital habercilik uygulamaları ve göz izleme araştırmaları konularında çalışmalar yapmış olmak.
BASIN VE YAYIN GENEL GAZETECİLİK AD. PROFESÖR 1 Doçentliğini Uygulamalı İletişim alanından almış olmak ve televizyon yayıncılığı, gezi yazarlığı ve dijital medya konularında çalışmalar yapmış olmak.
HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK AD. PROFESÖR 1 Doçentliğini Uygulamalı İletişim alanından almış olmak ve reklam iletişimi alanında fizyolojik araştırmalar yapmış olmak.
DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK PİYANO ASD. DOÇENT 1 Doçentliğini Müzik alanından almış olmak ve L.v. Beethoven ile ilgili çalışmalar yapmış olmak
ENGELLİLER ENTEGRE YÜKSEKOKULU UYGULAMALI GÜZEL SANATLAR SERAMİK SANATLARI ASD. PROFESÖR 1 Doçentliğini Plastik Sanatlar alanından almış olmak ve seramik sanatı üzerine çalışmalar yapmış olmak ve işitme engelli öğrencilerle photoshop destekli eğitim konusunda deneyimli olmak.
ESKİŞEHİR MESLEK YÜKSEKOKULU BÜRO HİZMETLERİ VE SEKRETERLİK BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI PR. DOÇENT 1 Doçentliğini Yönetim ve Strateji alanından almış olmak ve büro yönetimi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
OTEL, LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ PR. DOÇENT 1 Doçentliğini Yönetim ve Strateji alanından almış olmak ve sınırsız ve çok yönlü kariyer tutumları, vakıfların kurumsal imajı ve liderlik konularında çalışmalar yapmış olmak.
PAZARLAMA VE REKLAMCILIK PAZARLAMA PR. DOÇENT 1 Doçentliğini Reklamcılık alanından almış olmak ve hedonik reklam, kamu spotları ve dijital reklam konularında çalışmalar yapmış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.