Dolar 19,1861
Euro 20,9035
Altın 1.219,70
BİST 4.835,31
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Amasya Üniversitesi 19 Akademik Personel Alım İlanı

Amasya Üniversitesi 19 Akademik Personel Alım İlanı
2 Ocak 2022 5:17 pm
100

Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve  Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların Üniversitemiz Personel Daire  Başkanlığı web sayfasında yayımlanan (https://pdb.amasya.edu.tr/mevzuat) Amasya Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde  belirtilen kriterleri sağlaması gerekmekte olup, kriterleri sağlamayanların başvuruları işleme alınmayacaktır.
Profesör ve Doçent kadro başvuruları Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadro başvuruları ise ilgili birimlere şahsen ya da posta  yoluyla yapılacaktır. İlan süremiz Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.
1- Profesör kadroları daimî statüde olup, başvuracak adaylar dilekçelerine ek olarak, jüri dosyalarını 1 adet dosya, 5 adet CD ortamında hazırlayarak  teslim etmeleri gerekmektedir.
2- Doçent kadroları daimî statüde olup, başvuracak adayların dilekçelerine ek olarak, jüri dosyalarını 1 adet dosya, 3 adet CD ortamında hazırlayarak  teslim etmeleri gerekmektedir.
3- Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların dilekçelerine ek olarak, jüri dosyalarını 1 adet dosya, 3 adet CD ortamında hazırlayarak  teslim etmeleri gerekmektedir.
4- Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
5- Doçent kadrolarına Profesörler müracaat edemezler.
6- Eksik belge ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

DİLEKÇE VE EKLERİ
1- Başvuru dilekçesi ( https://kalite.amasya.edu.tr/dokumanlar/formlar adresinden temin edilecektir.)
2- Fotoğraf (1 adet)
3- Özgeçmiş
4- Lisans, Yüksek Lisans, Doktora/Uzmanlık (TUS) ve Doçentlik Belgeleri (Aslı, noter onaylı veya e-Devlet çıktısı kabul edilir.)
5- Yabancı Dil Belgesi
6- Yayın Listesi
7- Kamu kurumunda çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için onaylı hizmet belgesi veya e-Devlet çıktısı SGK Hitap Hizmet Dökümü kabul
edilir. (Kurum içi hariç)
8- Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Kurum içi hariç müracaatlarda e-Devlet çıktısı kabul edilir.)
9- Nüfus Cüzdanı fotokopisi
10- Adli Sicil Belgesi (e-Devlet çıktısı kabul edilir.)

JÜRİ DOSYASI
1- Özgeçmiş
2- Lisans, Yüksek Lisans, Doktora/Uzmanlık (TUS) ve Doçentlik Belgeleri (Aslı, noter onaylı veya e-Devlet çıktısı kabul edilir.)
3- Yabancı Dil Belgesi
4- AFPA Formu (http://afpa.amasya.edu.tr/)
5- Yayın Listesi ve Yayınlar
Duyuru Başlama Tarihi : 31.12.2021
Son Başvuru Tarihi : 14.01.2022

 

SIRA NO İLAN
NUMARASI
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM
DALI / PROGRAM
UNVANI DERECE ADET AÇIKLAMALAR
1 2021 / 12-57 Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Yönetimi Dr. Öğr.
Üyesi
1 1 Doktorasını Eğitim Programları ve Öğretim alanında yapmış olup, Öğretmenlerin Mesleki Yatkınlığı ve Mesleki İnançları, Program Değerlendirme ve Araştırma Eğitimi
alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
2 2021 / 12-58 Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar
Eğitimi
Resim-İş Eğitimi Dr. Öğr.
Üyesi
1 1 Doktorasını Resim-İş Eğitimi alanında yapmış olup, Sanat Eğitiminde Teknoloji Destekli Resim Aktarımına Yönelik
çalışmalar yapmış olmak.
3 2021 / 12-59 Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar
Eğitimi
Resim-İş Eğitimi Dr. Öğr.
Üyesi
1 1 Lisans eğitimi ve sanatta yeterliğini Resim alanında yapmış olup, Güzellik Kavramı ve Çağdaş Sanat alanlarında çalışmalar yapmış
olmak.
4 2021 / 12-60 Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Kimya Doçent 1 1 Doçentliğini Kimya alanından almış olup, Azol ve Benzotiyadiazol Boyalar, Adenin Türevleri ve Polimerik İyonik Sıvı Fırçalar
konularında çalışmalar yapmış olmak.
5 2021 / 12-61 Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve
Edebiyatı
Eski Türk Dili Dr. Öğr.
Üyesi
1 1 Doktorasını Türk Dili Edebiyatı alanında yapmış olup, Eski Harfli Metinler üzerinde Ağızbilimsel çalışmalar yapmış olmak ve Yükseköğretim Kurumlarında en az 2 (iki) yıl
ders verme tecrübesine sahip olmak.
6 2021 / 12-62 İlahiyat Fakültesi Temel İslam
Bilimleri
Tefsir Dr. Öğr.
Üyesi
1 1 Doktorasını Temel İslem Bilimleri (Tefsir)
alanında yapmış olmak.
7 2021 / 12-63 Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Havacılık
Yönetimi
Havacılık
Yönetimi
Profesör 1 1 Doçentliğini İktisadi Kurumlar ve Politikası alanından almış olup, Türk İktisadi Politikasındaki Gelişmeler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
8 2021 / 12-64 Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Havacılık
Yönetimi
Havacılık
Yönetimi
Dr. Öğr.
Üyesi
1 1 Doktorasını İşletme veya Havacılık Yönetiminde yapmış olup, Havacılık Yönetimi ve İşletme alanlarıyla ilgili çalışmalar yapmış olmak.
9 2021 / 12-65 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp
Bilimleri
Kalp ve Damar Cerrahisi Profesör 1 1 Doçentliğini Kalp ve Damar Cerrahisi alanından almış olup, Koroner Arter Bypass Cerrahisinde Minimal İnvaziv Safenektomi
konularında çalışmalar yapmış olmak.
10 2021 / 12-66 Tıp Fakültesi Dahili Tıp
Bilimleri
Fiziksel Tıp ve
Rehabilitasyon
Dr. Öğr.
Üyesi
1 1 Uzmanlığını Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında yapmış olup, Ankilozan Spondilitli Hastalarda Plantar Basınç Değerleri ve Bunun Klinik ve Radyoloji Parametrelerle İlişkisi
hakkında çalışmalar yapmış olmak.
11 2021 / 12-67 Yabancı Diller
Yüksekokulu
Mütercim
Tercümanlık
Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Dr. Öğr.
Üyesi
1 1 Yüksek lisansını Mütercim Tercümanlık, doktorasını Çeviri Bilim alanında yapmış olup, Çeviri Teknolojileriyle ilgili çalışmaları bulunmak ve Yükseköğretim Kurumlarında
en az 3 (üç) yıl çalışmış olmak.
12 2021 / 12-68 Amasya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Kimya Teknolojisi Profesör 1 1 Doçentliğini Kimya alanından almış olup, İnorganik ve Biyo-İnorganik Kimya ve Tarım İlaçları Geliştirilmesine Yönelik çalışmalar yapmış olmak.
13 2021 / 12-69 Tıp Fakültesi Dahili Tıp
Bilimleri
Tıbbi Farmakoloji (Öncelikli Alan) Dr. Öğr.
Üyesi
1 1 Doktorasını Farmakoloji alanında yapmış olup, Farmakokinetik ve Lipit Emülsiyonu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
14 2021 / 12-70 Tıp Fakültesi Temel Tıp
Bilimleri
Anatomi (Öncelikli Alan) Dr. Öğr.
Üyesi
1 1 Yüksek lisans ve doktorasını Anatomi alanında yapmış olup, Multipl Sklerozlu Hastalarda Servikal Spinal Kord üzerine
çalışmalar yapmış olmak.

Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi  Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.
Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi başvuruları, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde ilgili birimlere  şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR:
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- ALES’ten en az 70 puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES 70 puan olarak kabul edilir. ALES puan geçerlilik süresi sınav sonuç tarihinden itibaren 5 (beş) yıldır.
3- Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.
4- Transkriptlerde sadece dörtlük veya beşlik not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.
5- Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır. Adayların  lisansüstü azami eğitim süresini aşmamış olması gerekmektedir.
6- Araştırma Görevlisi kadrolarına 2547 sayılı Kanunu’un 50 inci maddesinin (d) fıkrası uyarınca atama yapılacaktır.
7- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte  veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
8- Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
9- Eksik belgesi olan veya belirtilen süre içerisinde Üniversitemize ulaşmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.
10- Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana başvurabileceklerdir. Birden fazla ilana başvurusu bulunduğu tespit  edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.
11- Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversitemiz web sayfasından yapılan tüm duyurular
tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz.

MUAFİYET:
1- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek  yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı  kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
2- Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim  elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

DİLEKÇE VE EKLERİ:
1- Öğretim Elemanı Başvuru Formu (https://kalite.amasya.edu.tr/dokumanlar/formlar adresinden temin edilecektir.)
2- Özgeçmiş
3- Nüfus Cüzdanı fotokopisi
4- Fotoğraf (1 Adet)
5- ALES Sonuç Belgesi
6- Yabancı Dil Belgesi – YDS, YÖKDİL veya eş değerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sonuç belgesi (Meslek Yüksekokulu başvurularında  istenmez.)
7- Lisans ve Tezli Yüksek Lisans Mezuniyet Belgeleri (e-Devlet çıktısı kabul edilir.)
8- Lisans Not Transkripti (e-Devlet çıktısı kabul edilir.)
9- Yüksek Lisans Tez Özeti
10- Yüksek lisans veya doktora öğrencisi olduğuna dair belge (e-Devlet çıktısı kabul edilir.)
11- Hizmet Belgesi (Kamu kurumunda çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için onaylı hizmet belgesi veya e-Devlet çıktısı SGK Hitap Hizmet  Dökümü kabul edilir.)
12- Tecrübe Şartı İstenilen İlanlarda (Çalışma Belgesi ve SGK’dan alınmış Hizmet Dökümü, e-Devlet çıktısı kabul edilir.)
13- Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (e-Devlet çıktısı kabul edilir.)
14- Adli Sicil Belgesi (e-Devlet çıktısı kabul edilir.)

 

BAŞVURU
DETAY NUMARASI
BİRİMİ VE BAŞVURU
YERİ
BÖLÜMÜ ANABİLİM
DALI / PROGRAM
UNVANI DERECE ADET ALES PUAN
TÜRÜ
YABANCI
DİL
PUANI
AÇIKLAMALAR
2021 / 12-20 Amasya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Otomotiv Teknolojisi Öğr. Gör. (Ders Verecek) 3 1 Sayısal
70
Otomotiv Öğretmenliği, Otomotiv, Makine, İmalat veya Mekatronik Mühendisliği alanların birinden lisans mezunu olup, alanında doktora yapmış
olmak.
2021 / 12-21 Eğitim
Fakültesi
Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi Araştırma
Görevlisi
4 1 Sözel 70 50 Alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2021 / 12-22 Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Türkiye Cumhuriyeti
Tarihi
Araştırma
Görevlisi
4 1 Sözel 70 50 Tarih lisans mezunu olup, Türkiye
Cumhuriyeti Tarihi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2021 / 12-23 Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri MYO Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Çocuk
Gelişimi
Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 1 Sözel Eşit Ağırlık 70 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında doktora yapmış olmak. Başarı baskısı, okula uyum ve okul motivasyonu konularında çalışmaları olmak ve Yükseköğretim Kurumlarında en az 7 (yedi) yıl çalışma deneyimine
sahip olmak.
2021 / 12-24 İlahiyat
Fakültesi
Temel İslam
Bilimleri
Kelam ve
İtikadi İslam
Mezhepleri
Araştırma
Görevlisi
4 1 Sözel 70 50 Temel İslam Bilimleri (Kelam) alanında doktora yapıyor olmak.

SINAV TAKVİMİ
Duyuru Başlama Tarihi : 31.12.2021
Son Başvuru Tarihi : 14.01.2022 (Mesai Bitimi)
Ön Değerlendirme Açıklama Tarihi : 19.01.2022
Sınav Giriş Tarihi : 21.01.2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 26.01.2022
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi: www.amasya.edu.tr

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.