Dolar 19,1824
Euro 20,8801
Altın 1.217,33
BİST 4.835,24
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Abdullah Gül Üniversitesi 6 Araştırma Görevlisi İlanı

Abdullah Gül Üniversitesi 6 Araştırma Görevlisi İlanı
28 Kasım 2021 4:34 pm
95
Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğünden
Eğitim dili İngilizce olan Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartlar, 10/07/2018 tarihli ve 30474 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, ve 09/11/2018 tarihli, 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddeleri uyarınca; “Öğretim Görevlisi” ve “Araştırma Görevlisi” alınacaktır.

İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER

İLAN S.N. BİRİM BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI UNVAN DER. ADET YABANCI DİL ALES ÖZEL ŞARTLAR
1 Mimarlık Fakültesi Mimarlık Mimari Tasarım ve Eleştiri Araştırma Görevlisi
(Öncelikli Alan)
5 1 85 80 (SAY) Mimarlık Bölümü Mezunu olmak, Mimarlık anabilim Dalında Mimari Tasarım alanında doktora yapıyor olmak.
2 Mimarlık Fakültesi Mimarlık Yapım ve Yapı Bilimi Araştırma
Görevlisi (Öncelikli Alan)
5 1 85 80 (SAY) Mimarlık bölümü mezunu olmak, Mimarlık Anabilim Dalında Yapı Bilgisi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
3 Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Yazılımı Araştırma Görevlisi (Öncelikli Alan) 5 2 85 80 (SAY) Bilgisayar Mühendisliği lisans derecesine sahip olmak ve Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bir alanda tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
4 İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Uygulamalı Psikoloji Araştırma Görevlisi
(Öncelikli Alan)
5 1 85 80 (EA) Üniversitelerin Psikoloji Bölümlerinde yer alan lisans sonrası programlarda deneysel psikoloji konularında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
5 Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Yönetim ve Organizasyon Araştırma Görevlisi 5 1 85 80 (EA- SAY) Fakültelerin İşletme veya İşletme Mühendisliği ile bu lisans programlarına eşdeğerliliği YÖK tarafından kabul edilmiş bölümlerden lisans mezunu olmak, Türkiye’de yerleşik bir üniversitede İşletme veya Yönetim ve Organizasyon Anabilim
Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Genel Şartlar
1) Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilir.
2) Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adaylarda en az “Tezli Yüksek Lisans” derecesine sahip olmak şartı aranır.
3) Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.
4) Araştırma Görevlileri ilanlarında atamalar 2547 sayılı Kanunun 50-d maddesine göre yapılacaktır.
5) Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
6) Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) kadro başvurularında adayın lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türünden, alan türü
değişen lisans programlarından mezun olanların, lisans öğrenimine başladıkları alandaki ALES puan türünden veya mezun olanların, lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türünden)
-Başvuruda İstenilen Belgeler
1) Başvuru Dilekçesi (www.agu.edu.tr)
2) Özgeçmiş
3) Nüfus cüzdan fotokopisi
4) Lisans/ lisansüstü diploma fotokopisi
5) Lisans transkript belgesi fotokopisi
6) ALES Belgesi
7) Yabancı Dil Belgesi
8) Lisansüstü öğrenci olduğuna dair belge (Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adaylar için)
9) Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olan ve/veya ayrılmış olan adaylar için)
10) Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) kadrosuna başvuran adaylar için tecrübe belgesi
-Açıklamalar
1) İlanımızın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Araştırma Görevlisi kadro başvuruları ilgilibirimlere, Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) kadro başvurularının ise Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile yapılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.
2) Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.
3) Üniversitemiz Rektörlüğü uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
4) Sınav takvimi Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecek olup, ilan ile ilgili bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.